Powrót Ladies po długiej przerwie

Po prawie miesięcznej przerwie powróciły do gry nasze piłkarki. W czwartek ich rywalem była Ząbkovia Ząbki, z którą nie udało się rozegrać spotkania za pierwszym podejściem z powodu ataku zimy.

Czwartkowy mecz miał ogromny ciężar gatunkowy dla Ząbkovii. Zawodniczki z podwarszawskich Ząbek jak tlenu potrzebują punktów, by utrzymać się w pierwszej lidze i z ogromną motywacją podchodzą do każdego kolejnego spotkania. Ich wolę walki widać było również w meczu z naszymi Ladies. Ząbkovia od samego początku rzuciła się do szaleńczych ataków, jednak długo nie mogła sforsować szczelnej obrony Skry.

Pierwsza bramka padła dopiero w 41. minucie, a zdobyła ją Nina Warachowska. Stracona bramka podziałała wyraźnie mobilizująco na nasze piłkarki, bowiem na drugą połowę wyszły zupełnie odmienione. Wspomniał o tym w surowej, pomeczowej wypowiedzi trener Krystian Kotarski:

Zagraliśmy bardzo słabo. Nie wychodziło nam nic, a jeśli nawet udawało się stworzyć sytuację bramkową, to zawodziła decyzyjność. Namiastką lepszej gry była druga połowa, w której to nasza przewaga była widoczna, jednak nie potrafiliśmy tego zamienić na bramki.

Mimo porażki sytuacja w tabeli częstochowianek, jest całkiem dobra. Siedem kolejek przed końcem rywalizacji podopieczne Marty Miki oraz Krystiana Kotarskiego plasują się na ósmej lokacie, z bezpieczną, dziewięciopunktową przewagą nad strefą spadkową. A już we wtorek położenie naszych Pań może się polepszyć. O godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Loretańskiej podejmą bowiem Uczniowski Klub Sportowy 3 Weronica Staszkówka Jelna, który nad naszym zespołem ma zaledwie jedno „oczko” przewagi.

Ząbkovia Ząbki – Skra Ladies 2:1 (1:0)

1:0 N. Warachowska (41’), 2:0 M. Prochowska (49’), 2:1 J. Matusiak (90’+3)

Ząbkovia: Walaszek – Tabaka (46’ Syta), Lesińska, Kodym, Warachowska, Prochowska, Piskorz, Baranowska (60’ Witkowska), Kozarzewska (76’ Mauryc), Dziemidowicz, Lewalska (46’ Flader)

Skra Ladies: Szulc (70’ O. Młynek) – Miniak (46’ Olkhovska), Baszewska, N. Liczko, Kowalska, Wodarz, Koszownik (77’ Pająk), Dannheisig (46’ N. Młynek), Ozieriańska (65’ Wojciechowska), Kohut, Matusiak