Pomimo przerwy Ladies nie próżnują

Piłkarki Skry Ladies w miniony weekend nie grały o punkty. Nie oznacza to jednak wolnego! Sztab szkoleniowy naszego zespołu zadbał o to, aby zawodniczki pozostały w rytmie meczowym i zorganizował mecz kontrolny z drugą drużyną Czarnych Sosnowiec.

Kiedy nasze piłkarki weszły wiosną na swój poziom (wysoka wygrana w ubiegłym tygodniu z Rolnikiem) w rozgrywkach ligowych doszło do niespodziewanej przerwy i mecz z Ząbkovią przełożony został na 2 kwietnia. Pauza w rywalizacji o punkty wykorzystana została na rozegranie wartościowego sparingu z zawsze groźnymi rezerwami Czarnych Sosnowiec.

Wynik spotkania ustalony został w pierwszej połowie. Najpierw w naszej bramce umieściła futbolówkę Gabriela Kuczyńska, a chwilę później to samo uczyniła Daria Długokęcka. I chociaż goszczące przy Loretańskiej piłkarki z Sosnowca w pierwszej połowie miały znaczną przewagę, nasze zawodniczki zachowywały czujność w obronie, nie pozwalając sobie na utratę większej liczby bramek.

Po przerwie na boisku zobaczyliśmy zupełnie inną drużynę Skry. Skrzatki uzyskały przewagę, rozbijały linię defensywną sosnowiczanek i częściej dochodziły do sytuacji strzeleckich. Niestety zabrakło skuteczności, ale z samej organizacji gry na pewno możemy być zadowoleni.

Jak już wspominaliśmy mecz pomiędzy Ząbkovią Ząbki a naszymi paniami rozegrany zostanie 2 kwietnia o godzinie 14:00. Sobotnie rywalki Skry Ladies zajmują w tabeli 1 ligi jedenastą lokatę. Nie da się ukryć, że zwycięstwo podopiecznych Marty Miki, pozwoliłoby złapać im głębszy oddech na dalszą część sezonu. Dlatego już teraz trzymamy kciuki za dobry występ naszych piłkarek!

Skra Ladies Częstochowa – Czarni II Sosnowiec 0:2 (0:2)

Skra Ladies: O. Młynek – Baszewska, zaw. testowana, Liczko, Kowalska, Tomczyk, Wodarz, Koszownik, Wojciechowska, Cichoń, Ozieriańska oraz Szulc, Mucha, zaw. testowana, Konik