Piłkarze U-9 zmieniają plany

Nieco zmieniły się plany na najbliższe dni piłkarzy z rocznika 2013. Podopieczni Macieja Suszczyka rozgrywki ligowe zainaugurują już w piątek.

Żaki naszej Akademii w ostatnim czasie sporo czasu spędzają na boisku, rywalizując ze swoimi rówieśnikami w licznych meczach kontrolnych. W najbliższy piątek (18.03) po raz pierwszy w tym roku zagrają o punkty. Na inaugurację czeka ich wyjazd do Kłomnic.

Dzień później druga grupa żaków rozegra mecz towarzyski z Lotem Konopiska i nie jest to koniec pozaligowych gier naszych młodych piłkarzy.

Ostatni weekend marca pozostaje bez zmian – mówi trener Suszczyk. – W piątek, 25 marca, jedziemy na Podhale, gdzie weźmiemy udział w turnieju Podhale Cup, który potrwa do niedzieli.

Podhale Cup, to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów dla najmłodszych piłkarzy. W imprezie oprócz czołowych młodzieżowych drużyn w kraju udział biorą również drużyny zagraniczne i nie inaczej będzie w tym roku. Już teraz swój udział potwierdziła ekipa Interu Bratysława. Oprócz niej naszym piłkarzom przyjdzie mierzyć się między innymi z Akademią Mistrzów Cracovia czy APG Gliwice. Mecze rocznika 2013 rozgrywane będą w Rabce-Zdroju.