Nie tylko o punkty. Sparingi Akademii

Dziewczęta U-15, juniorzy, trampkarze oraz młodzicy w miniony weekend rozpoczęli grę o ligowe punkty. Nie oznacza to, że pozostałe drużyny naszej Akademii próżnowały. Juniorzy młodsi rywalizowali w dwudniowym turnieju, natomiast piłkarze U-9 sprawdzili swoją formę w Bielsku-Białej.

Tradycyjny raport z weekendowych sparingów naszej Akademii rozpoczynamy od rocznika 2013. Podopieczni duetu Maciej Suszczyk – Karol Idźkowski w sobotę wzięli udział w meczu kontrolnym w Bielsku-Białej. Rywalem Skrzaków był miejscowy Rekord. O przebiegu rywalizacji opowiedział nam trener Suszczyk:

Jeśli chodzi o dzisiejszy sparing, to o ile z gry w ataku mogę być zadowolony, ponieważ dobrze rozwiązywaliśmy sytuacje podbramkowe, a także podejmowaliśmy dobre wybory przy grze w przewadze, o tyle dzisiejsza gra w obronie była słaba. Brakowało nam doskoku do przeciwnika, chęci odbioru piłki. Popełnialiśmy również błędy indywidualne.

Pracowity weekend mają za sobą juniorzy młodsi. Podopieczni Karola Pikonia wzięli udział w dwudniowym turnieju K&T Sports Event Cup, w miejscowości Stróże, koło Nowego Sącza. Trzeba przyznać, że nasi piłkarze tydzień przed wznowieniem rozgrywek ligowych, zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Po rozegraniu sześciu 45-minutowych spotkań, uplasowali się na piątej lokacie, wygrywając aż cztery z sześciu meczów. Szczególnie udana była dla nich niedziela, kiedy to nie zaznali goryczy porażki.

Nasza gra w weekend długimi fragmentami mogła się podobać – przyznaje trener Karol Pikoń. – W każdym z rozegranych spotkań posiadaliśmy przewagę nad przeciwnikiem, jednak liczba bramek w odniesieniu do stworzonych sytuacji strzeleckich powinna być wyższa. Żałujemy jedynie drugiego spotkania w grupie, gdy kontrolując przebieg meczu straciliśmy bramkę, która uniemożliwiła nam walkę o najwyższe miejsca. Już za tydzień wznawiamy jednak rozgrywki ligowe i jestem przekonany, że ten wyjazd zaowocuje dobrą dyspozycją drużyny od początku rundy.

K&T Sports Event Cup

Sobota (12.03.2022):

Akademia Skra – Delta Słupno 4:0

Akademia Skra – Podhale Nowy Targ 1:2

Akademia Skra – Sandecja Nowy Sącz 0:0

Niedziela (13.03.2022):

Akademia Skra – Dunajec Nowy Targ 2:1

Akademia Skra – Radomiak Radom 3:1

Akademia Skra – Delta Słupno 1:0

W turnieju udział wzięli: Kacper Hobot, Kamil Frukacz, Szymon Dylewski, Maciej Brodziak, Karol Hajda, Nikodem Janeczek, Dawid Marchewka, Karol Sas, Jakub Kabacik, Kacper Kożuch, Marcel Szydzisz, Mikołaj Teperski, Artur Ostaszewski, Miłosz Szałaj, Konrad Waluda, Mikołaj Kasprzycki.