Czas na starcie z Medykiem Konin

Jutro piłkarki Skry Ladies Częstochowa rozegrają spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski. Awans do wyżej wspomnianej fazy rozgrywek to niewątpliwie duży sukces podopiecznych trenerki Marty Miki, ale i okazja, by zmierzyć się z zespołami z najwyższego szczebla w kraju. Jutrzejszego wieczoru na Stadion Miejski przy ul. Loretańskiej zawitają zawodniczki Medyka Konin.

Nasze piłkarki staną naprzeciw klubu o bogatej w sukcesy historii. „Pielęgniarki” – bo właśnie taki pseudonim noszą reprezentantki ekipy z Wielkopolski – czterokrotnie zostawały mistrzyniami kraju. Ponadto wiele razy wznosiły w górę Puchar Polski i z powodzeniem występowały w Lidze Mistrzów. Obecnie zespół z Konina występuje w Ekstralidze, plasując się na 6. pozycji w ligowej stawce. Szkoleniowcem drużyny jest Roman Jaszczak, który w przeszłości prowadził m.in. zespół reprezentacji Polski kobiet.

Przed zawodniczkami Marty Miki trudne zadanie, lecz już po ostatnim spotkaniu ligowym nasza trenerka dostrzegała mnóstwo pozytywów, które ze starcia z Medykiem może wynieść jej drużyna: – Na pewno każdy mecz chcemy wygrać, bez względu na to z kim przychodzi nam się mierzyć. O to chodzi w sporcie, żeby wygrywać. Wiadomo, że gramy z wielokrotnym mistrzem Polski, więc dla moich dziewczyn to kolejne doświadczenie. Po każdym meczu z tak renomowanym przeciwnikiem mają większą świadomość tego nad czym mają pracować, co zrobić, żeby w przyszłości grać w ekstralidze. Podchodzimy do tego meczu na spokojnie. Chcemy sprawić niespodziankę i zobaczymy co się wydarzy w środę – mówiła trenerka Skry Ladies.

Na początku rundy wiosennej kadra naszych piłkarek została nieco przetrzebiona przez kontuzje, stąd inauguracja rundy nie przebiegła po ich myśli. Wysoka porażka w Rzeszowie była jednak najpewniej tylko wypadkiem przy pracy, wszak już w niedzielnym, bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Polonią Środa Wielkopolska, zawodniczki Skry prezentowały znacznie wyższy poziom.

Znając umiejętności i charakter zawodniczek Skry Ladies, pewni jesteśmy jedynie tego, że jutro czeka nas wspaniałe widowisko. Zapraszamy na Loretańską do kibicowania naszym piłkarkom. Początek spotkania 1/8 finału Pucharu Polski planowany jest na godzinę 18.00.