Rocznik 2009 zakończył okres przygotowawczy

Podopieczni Mariusza Czoka zakończyli w ubiegłym tygodniu okres przygotowawczy. Ich ostatnim zimowym rywalem była Sandecja Nowy Sącz. Spotkanie padło łupem naszych młodych piłkarzy.

Można powiedzieć, że w ostatnim tygodniu Sandecja Nowy Sącz to najczęstszy przeciwnik piłkarzy Skry. W piątkowy wieczór seniorzy zremisowali bezbramkowo z popularnymi Sączersami, natomiast kilka dni wcześniej piłkarze z rocznika 2009 sprawdzili swoją formę na koniec okresu przygotowawczego właśnie ze swoimi nowosądeckimi rówieśnikami.

Mecz pomiędzy obiema drużynami U13 trwał 100 minut i od początku przebiegał pod dyktando naszej drużyny. Efektem dobrej gry było zdecydowane zwycięstwo, o którym opowiedział nam trener Mariusz Czok:

– W ostatnim meczu w okresie przygotowawczym gościliśmy zespół Sandecji. Rywalizacja trwała 100 minut, więc nikogo nie trzeba przekonywać, że to bardzo duża dawka gry. Oba zespoły zostawiły mnóstwo zdrowia na boisku, ponieważ tempo rozgrywania spotkania było bardzo wysokie. My od samego początku narzuciliśmy swój styl gry, podeszliśmy bardzo wysoko pod rywala, nie pozwalając mu na zbyt wiele. Ciężko pracowaliśmy w pressingu, który był skuteczny i po którym zdobyliśmy dwie bramki. Trzeba przyznać, że byliśmy dużo lepszym zespołem. Chłopcy bardzo dobrze realizowali założenia, do tego byli bardzo agresywni w odbiorze, natomiast w ataku cierpliwie zbudowaliśmy sobie dużą przewagę. W efekcie mieliśmy dużo sytuacji, po których powinny paść bramki lecz dobrze dysponowany bramkarz gości kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wszystko drużyna Sandecji mocno nam się postawiła, było dużo walki i goście również mieli swoje okazje do zdobycia bramki, jednak nasza defensywa kilkukrotnie zapobiegła atakom zespołu Sandecji.

Akademia Skra – Sandecja Nowy Sącz 3:0

I tercja (30 minut) 0:0

II tercja (30 minut) 1:0 (55’ Musiał)

III tercja (40 minut) 2:0 (70’ Musiał, 86’ Krawczyk)