Trampkarze gotowi do sezonu

Podopieczni Pawła Rycharskiego w miniony weekend zakończyli okres przygotowawczy. Wiele wskazuje na to, że dobrze przepracowana zima przełoży się nie tylko na wyniki zespołu, ale również na przesunięcie kilku zawodników do wyższych kategorii wiekowych, gdzie będą rozwijać swoje umiejętności.

Weekend był bardzo pracowity dla piłkarzy z rocznika 2007. W sobotę zmierzyli się z drużyną SMS-u GKS-u Tychy, natomiast dzień później ich formę sprawdzili zawodnicy z Radomska.

– Uważam, że sobotni mecz był bardzo wartościowym testem – podsumowuje trener Paweł Rycharski. – Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, natomiast w drugiej uzyskaliśmy zdecydowaną przewagę. Stworzyliśmy sobie trzy sytuacje bramkowe, a dobrą grę udokumentowaliśmy w 70. minucie bramką typu „stadiony świata” Daniela Żakowskiego.

Dzień później rywalem Skrzaków była drużyna RAP Radomsko. W tym spotkaniu przewaga naszej drużyny była bezapelacyjna, co potwierdza trener Rycharski:

– Rzeczywiście, niedzielny mecz z RAP Radomsko, to nasza całkowita dominacja, co przełożyło się na okazałe zwycięstwo. Na pochwałę zasługuje na pewno utrzymanie koncentracji i konsekwentne realizowanie założeń taktycznych.

Mecze z SMS-em GKS-em Tychy oraz RAP-em Radomsko były ostatnimi sprawdzianami formy naszych trampkarzy przed startem ligi. Jak się okazuje dobra dyspozycja zawodników Pawła Rycharskiego może… utrudnić mu pracę.

– Dobiegającym końca okresem przygotowawczym jestem na pewno zbudowany. Zdaję sobie sprawę, że nadchodząca runda będzie trudna, ponieważ niektórzy zawodnicy z rocznika 2007 występować będą nie tylko w kategorii B2, ale również w rezerwach. Powiem szczerze, że bardzo się z tego cieszę, bo jest to dla nich wyróżnienie, które pomoże w ich dalszym rozwoju. W 2007 roczniku mamy bardzo szeroką kadrę i na pewno pokażemy się z dobrej strony.