Trampkarze powalczyli z Białą Gwiazdą, młodzicy grali w Warszawie

Trampkarze Akademii Skry rozegrali w ostatnich dniach interesujące spotkanie z rówieśnikami z Wisły Kraków. Gospodarze okazali się minimalnie lepsi, ale nasi zawodnicy pozostawili po sobie naprawdę dobre wrażenie. Nie próżnowali również nasi młodzicy, którzy spędzili miniony weekend w Warszawie.

Wartościowy sparing rozegrali w ostatnich dniach trampkarze Akademii Skry. Podopieczni Pawła Rycharskiego zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Wisły Kraków. Chociaż gospodarze wygrali 1:0, nasi zawodnicy pozostawili po sobie naprawdę dobre wrażenie.

Jak relacjonuje trener Rycharski spotkanie było bardzo wyrównane, z lekkim wskazaniem na nasz zespół. Przez większość czasu obie drużyny bezskutecznie szukały drogi do bramki rywali i gdy wydawało się, że nie obejrzymy goli tuż przed końcowym gwizdkiem gospodarze zanotowali celne trafienie.

– W okresie przygotowawczym nie wynik jest najważniejszy – zauważa Paweł Rycharski. – Kadra naszej drużyny jest bardzo liczna. Do Krakowa zabraliśmy pełną, 23-osobową kadrę i każdy z zawodników mógł zaprezentować swoje umiejętności. Jestem bardzo zadowolony z drużyny, ponieważ potrafiliśmy narzucić Wiśle swój styl gry. To na pewno cieszy, że udało się to z tak klasową drużyną, która tydzień wcześniej w pokonanym polu zostawiła Lecha Poznań czy Dynamo Kijów – nie ukrywa trener Rycharski.

Wisła Kraków – Akademia Skra 1:0 (0:0)

Akademia Skra: Warszawski (Foltyński), K. Kwaśnik (Więckowski), D. Leśniak (Skwarczyński), Rzońca, S. Leśniak (Meroń), Bałachowicz (Kozłowski), Żakowski (Wolski), H. Kwaśnik (Ciesielski), Kolebacz (Figzał), Mądry (Wasilewski/ Trybulak), Matyja (Szarawara)

Aż sześć spotkań rozegrali w miniony weekend młodzicy z rocznika 2009. Turniej w Warszawie miał duże znaczenie szkoleniowe. Mecze z tak uznanymi akademiami jak szkółka Wisły Płock czy Polonii Warszawa muszą przynieść korzyści w najbliższym czasie. Podopieczni Mariusza Czoka rozpoczęli turniej od zwycięstwa z Varsovią Warszawa.

– Tempo meczu było bardzo szybkie – mówi trener Czok. – Byliśmy bardzo aktywni i nie baliśmy się grać pod presją rywala, który cały czas atakował. Świetnie wychodziliśmy spod pressingu rywala i wyprowadzaliśmy ataki, po których zdobyliśmy bramki. Bardzo cieszy mnie postawa zespołu, który w ataku bardzo dobrze się rozumiał i nawzajem uzupełniał, a w obronie był mocno zdeterminowany i zawsze dążył do odbioru piłki. Mecz otwierający turniej kosztował chłopaków dużo zdrowia, ale ich radość po skończonym meczu była w pełni zasłużona, bo każdy oddał na boisku całe serducho.

Być może zdrowie, które nasi chłopcy zostawili na boisku miało wpływ na pozostałe spotkania, które młodzicy U13 przegrali. Trzeba jednak zauważyć, że były to porażki minimalne, które wynikały z błędów indywidualnych oraz nadmiernej ambicji. Trener Mariusz Czok zauważa pozytywy w grze swoich podopiecznych:

– W każdym z meczów, kiedy traciliśmy bramkę, zespół od razu się podrywał i reagował dobrą grą. Mecz z Wisłą Płock od początku toczony był pod nasze dyktando. Dobra organizacja w obronie przekładała się na odpowiedni pressing oraz przejście do fazy ataku. Drużyna Wisły miała świetnie dysponowanego bramkarza, którego pomimo licznych prób, nie udało nam się pokonać. Szybkie tempo meczu po raz kolejny dało o sobie znać i Wisła w samej końcówce strzeliła decydującego gola. Mimo wszystko duże brawa dla chłopaków, bo naprawdę miło oglądało się to spotkanie.

Akademia Skra – Varsovia Warszawa I mecz 2:0 rewanż 0:1

Akademia Skra – Akademia Polonia Warszawa I mecz 0:2 rewanż 0:2

Akademia Skra – Akademia Wisła Płock 0:1

Akademia Skra – Broń Radom 0:1

Pomimo trzech porażek zadowolenia z postawy swojego zespołu oraz możliwości zbierania doświadczenia, nie kryje Dawid Rzepliński, trener grupy młodzików młodszych:

– W weekend zagraliśmy trzy sparingi. Naszymi rywalami była warszawska Akademia Barcelony, Polonia Warszawa oraz Znicz Pruszków. Te mecze miały dużą wartość ze względu na poziom intensywności oraz poziom indywidualny i drużynowy zespołów przeciwnych. Cieszymy się, że możemy rywalizować z najlepszymi, a tym bardziej, że są to drużyny położone geograficznie troszeczkę dalej niż te, z którymi rywalizujemy na co dzień, co już jest wartością dodaną i pozwala zwrócić uwagę na pewne aspekty gry. Wyciągnęliśmy dużo nauki i wniosków i mam nadzieję, że wszystko to zaowocuje w przyszłości.

Copy link
Powered by Social Snap