Ladies U-15 szlifują formę przed debiutem w CLJ

Piłkarki Akademii Skry U-15 przygotowują się do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek. Dlatego też rozgrywają liczne mecze kontrolne. W minionym tygodniu sprawdziły swoją dyspozycję na tle rywalek z Myszkowa oraz Lublina.

Coraz większymi krokami nadchodzi debiut Akademii Skry U-15 w Centralnej Lidze Juniorek. W związku z tym sztab szkoleniowy naszych piłkarek szuka optymalnych rozwiązań taktycznych oraz stara się jak najlepiej przygotować zespół pod kątem motorycznym. Nic nie zastąpi testów w warunkach meczowych, dlatego też nasze piłkarki chętnie sprawdzają swoją formę na tle innych zespołów. W minionych dniach rozegrały dwa mecze kontrolne.

W niedzielę, 20 lutego, gościły w Myszkowie, gdzie przyszło im rywalizować z liderem IV ligi seniorek – MKS-em Myszków. Mecz rozpoczął się dla naszych zawodniczek bardzo dobrze. Po pierwszym kwadransie prowadziły 1:0, dzięki bramce Pauliny Idzik, do której przyczyniła się asystująca Zofia Dubiel. Nasze młode zawodniczki przez dłuższy czas utrzymywały prowadzenie, jednak na trudnym terenie w ostatnich minutach spotkania, to gospodynie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Biorąc jednak pod uwagę, że z różnych względów nasz sztab szkoleniowy mógł korzystać wyłącznie z jedenastu zawodniczek (w tym jednej prezentującej dopiero trenerom swoje umiejętności), postawa naszej drużyny musi budzić uznanie.

– Po dość ciekawym spotkaniu przegrywamy 1:2. Pierwsza połowa to super gra na pozycjach i szybkie wyjścia do kontrataków, co przyniosło efekt w postaci strzelonej bramki – komentuje spotkanie trener naszych zawodniczek, Robert Ogrodniczek. – Aż do gwizdka oznajmiającego przerwę świetnie broniliśmy, ale przede wszystkim dobrze graliśmy taktycznie, uniemożliwiając gospodyniom rozwinięcie skrzydeł. Myszkowianki uparcie dążyły do zmiany niekorzystnego wyniku, ale dziewczęta nie pozwoliły na to. Drugą część rozpoczęliśmy od świetnych dwóch sytuacji, których niestety jednak nie wykorzystaliśmy. Wraz z upływem czasu, zaczęło wychodzić zmęczenie. Przypominam, że w tym dniu graliśmy tylko „gołą” jedenastką i brak zmian był bardzo odczuwalny. Właśnie zmęczenie i chwilowy brak koncentracji doprowadził do błędu w obronie i straty pierwszej bramki. Ponieważ wynik nie był dla nas jakiś wielkim wyznacznikiem spróbowaliśmy stanąć wysokim pressingiem, aby przećwiczyć tą fazę gry. Po jednej takiej sytuacji i kolejnym błędzie w zamknięciu strefy środkowej boiska straciliśmy drugiego gola. To był świetny sprawdzian, z którego wychodzimy z podniesioną głową. Przegrać z liderem seniorskiej IV ligi jedną bramką – piłkarsko nie ustępując – to dobry prognostyk na tym etapie przygotowań do CLJ.

MKS Myszków – Akademia Skra Częstochowa U-15 2:1 (0:1)

0:1 P. Idzik (15’), 1:1 K. Heblik (72’), 2:1 M. Mystek (83’)

Skra U15: Błaszczyk – Konik, Przełożyńska, M. Sirek, Jaworska – Dubiel, zawodniczka testowana, Idzik, O. Sirek, Kubiciel – Franiel

Kolejny mecz sparingowy odbył się w środowe przedpołudnie. Był to mały przedsmak ligowej rywalizacji, bowiem przeciwniczkami naszych piłkarek była drużyna również występująca w CLJ U-15 (choć w innej grupie), Perły Lublin.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony dla nas sposób. Już w 20 sekundzie gry rewelacyjne podanie Zofii Dubiel wykorzystała Paulina Franiel i piłkę z siatki wyciągać musiała bramkarka Pereł. Przez pozostały czas pierwszej połowy nasze zawodniczki na tle rywalek prezentowały bardzo ładny dla oka futbol, niestety efektowne zagrania nie znajdowały odzwierciedlenia w strzelonych golach, te bowiem zapisywały na swoje konto zawodniczki z Lublina. Skrzatki schodziły do szatni z jednobramkową stratą, jednak odpowiednia motywacja znalazła swoje odbicie na boisku. Nasze zawodniczki w drugiej odsłonie meczu popisały się już zdecydowanie lepszą skutecznością i odwróciły losy spotkania na swoją korzyść. To tym ważniejsze, że sztab szkoleniowy naszego zespołu ponownie dysponował bardzo krótką ławką. Co o grze swoich podopiecznych uważa Patryk Mrugacz?

– Za nami kolejny wartościowy sprawdzian z doświadczonym przeciwnikiem, rywalizującym w rozgrywkach CLJ. Spotkanie miało różne oblicza, a nasza gra była bardzo chaotyczna. To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Popełniliśmy zbyt wiele prostych, niewymuszonych błędów. Momentami nasza organizacja strukturalna nie pozwalała na budowanie gry w drugiej tercji boiska i musi to ulec poprawie, jeśli chcemy rywalizować z każdym z przeciwników w tej lidze jak równy z równym. Duża poprawa nastąpiła w drugiej części gry, szczególnie jeśli chodzi o ustawianie się w półstrefach i płynność w grze. Niemniej cieszy mnie ambicja zawodniczek i przechylenie zwycięstwa na swoją korzyść w ostatnich minutach spotkania. To budujące. Przed nami ostatni sprawdzian z drużyną seniorek Warty Zawiercie w najbliższą niedzielę, a potem już tylko finały MMP w Futsalu i rozpoczęcie rozgrywek CLJ, których już bardzo wyczekujemy – kończy swoją wypowiedź trener Mrugacz.

My również nie możemy się doczekać inauguracji rozgrywek CLJ U-15. Przypomnijmy, że pierwszy mecz grupy C, w której znajdują się nasze zawodniczki, zaplanowany został na 13 marca. Pierwszym rywalem naszych zawodniczek będzie Ślęza Wrocław.

Akademia Skra U-15 – Perły Lublin U-15 3:2 (1:2)

1:0 P. Franiel (1’), 1:1 goście (21’), 1:2 goście (31’), 2:2 P. Franiel (60’), 3:2 Z. Kubiciel (78’).

Akademia Skra U-15: Błaszczyk – Konik, Przełożyńska, M. Sirek, Bielak – Dubiel, Młynek, Idzik – O. Sirek, Kubiciel, Franiel

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/Skra.Ladies.Czestochowa