Trwają przygotowania zespołu rezerw

W sobotnie popołudnie drugi mecz sparingowy tej zimy rozegrała drużyna rezerw Skry. Tym razem przeciwnikiem naszych młodych zawodników była Liswarta Krzepice. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Piłkarze rezerw Skry dobrze radzili sobie w rundzie jesiennej ZINA Klasy Okręgowej i na półmetku rywalizacji tracą 4 punkty do liderującej tabeli Victorii Częstochowa. Kwestia awansu do IV ligi pozostaje ciągle otwarta, nie można się zatem dziwić, że sztab naszego zespołu z Tomaszem Szymczakiem na czele, starał się zaplanować jak najwięcej ciekawych rywalizacji sparingowych. Niestety przygotowania naszego zespołu utrudnia pogoda, przez którą już dwa mecze kontrolne zostały odwołane.

Nie doszły do skutku spotkania z Unią Rędziny oraz RKS-em Radomsko. Szkoda tym bardziej, że obie drużyny rywalizują klasę wyżej od naszego zespołu i weryfikacja poziomu przygotowań po tych starciach miałaby zapewne niebagatelne znaczenie.

Na szczęście udało się rozegrać sobotni mecz towarzyski. Tym razem rywalem rezerw Skry była drużyna Liswarty Krzepice, również rywalizująca w klasie okręgowej. Mecz rozpoczął się z małym opóźnieniem, z powodu spotkania pierwszego zespołu z GKS-em Bełchatów, i toczony był w trudnych warunkach pogodowych. Naprzemiennie padający deszcz oraz śnieg, w połączeniu z silnym wiatrem mocno utrudniały grę piłkarzom. Po 90 minutach walki z rywalami i aurą zanotowano bezbramkowy remis.

Warto wspomnieć, że oprócz sobotniego spotkania kilka dni temu nasz drugi zespół miał okazję sprawdzić swoją formę w rywalizacji z A-klasowym Śląskiem Koszęcin. Podopieczni Tomasza Szymczaka odarli z najmniejszych złudzeń rywali, wygrywając aż 11:0.

Co ciekawe trener Skry II nie zawsze może korzystać z całej dostępnej kadry, ponieważ spore grono młodzieżowców zwróciło uwagę sztabu pierwszej drużyny. Jakub Dziółka w okresie przygotowawczym przed startem Fortuna 1 Ligi śmiało stawia na piłkarzy mających stanowić o sile Skry w przyszłości. Pod koniec drugiej połowy ostatniego sparingu z GKS-em Bełchatów najstarszymi piłkarzami na boisku byli Dawid Niedbała i… 22-letni Piotr Pyrdoł.

Sparingi rozegrane:

Skra II – Śląsk Koszęcin 11:0

Skra II – Liswarta Krzepice 0:0

Pozostałe sparingi:

12.02 Orzeł Kiedrzyn (Klasa Okręgowa)

16.02 Start Lgota Wielka (Klasa Okręgowa)

19.02 MKS Myszków (4 liga)

23.02 Warta Działoszyn (Klasa Okręgowa)

26.02 Amator Golce (Klasa Okręgowa)

05.03 Victoria Częstochowa (Klasa Okręgowa)