Stać nas na miejsce w czołowej szóstce – mówi trenerka Skry Ladies, Marta Mika

Piłkarki Skry Ladies za nieco ponad miesiąc rozegrają pierwszy mecz rundy wiosennej 1 ligi. To doskonały moment, by sprawdzić jak wyglądają przygotowania naszych dziewcząt i jakie cele obrały sobie na rundę rewanżową. O tym wszystkim opowiedziała nam opiekunka pierwszej drużyny sekcji żeńskiej, Marta Mika.

Za nieco ponad miesiąc pierwsze spotkanie ligowe Skry Ladies w rundzie wiosennej. Na jakim etapie przygotowań jest nasza drużyna?

Czas bardzo szybko leci i jesteśmy już na półmetku przygotowań do pierwszego meczu rundy wiosennej. Mogę powiedzieć, że to co sobie założyliśmy praktycznie zrealizowaliśmy. Wchodzimy właśnie w tydzień z dużymi obciążeniami, planujemy również jak najwięcej sparingów, by dobrze przygotować się pod kątem motorycznym. Uważam, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Wspomniała pani o sparingach. Trzeba przyznać, że zimowa aura mocno w tym roku wszystkim doskwiera i zapewne odczuwają to również nasze dziewczęta. Jaki wpływ na proces przygotowań mają odwołane mecze kontrolne, jak na przykład ten z drużyną z Wodzisławia Śląskiego?

Odwołanie jednego sparingu nie jest jakimś szczególnie dużym problemem. Czasami takie sytuacje się zdarzają i trzeba reagować na bieżąco. Lukę po odwołaniu wspomnianego spotkania zapełniliśmy tak dobranymi jednostkami treningowymi, by poziom obciążeń utrzymać na poziomie meczowym. Jednocześnie wciąż szukamy nowych sparingpartnerów i mogę potwierdzić, że w najbliższą środę zagramy na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała, a więc zespołem z Ekstraligi.

Nie da się ukryć, że nasza drużyna bardzo dobrze radzi sobie w defensywie, problemem są jednak celne trafienia z naszej strony… Czy w okresie przygotowawczym pracujecie nad tym aspektem piłkarskiego rzemiosła?

Rzeczywiście mamy małe problemy w ataku, ale wiemy skąd się to wzięło. Przed sezonem mocno pracowałyśmy nad obroną i ta praca przyniosła efekty w postaci szczelnej defensywy. Zdajemy sobie sprawę, że goli do bramek rywalek mogłoby wpadać więcej i dlatego podczas zimowych przygotowań nad tym pracujemy. Staramy się dopracować tworzenie sobie sytuacji strzeleckich oraz ich finalizowanie, czemu służą treningi pozycyjne. Czekamy, by nasze „strzelby” wypaliły, co oczywiście przełoży się na punkty.

Z jakim nastawieniem przystąpicie do wiosennej rywalizacji w 1 lidze? Czy można powiedzieć, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i będziecie chciały powtórzyć kilka niespodzianek z rundy jesiennej?

Nie myślimy o niespodziankach, chcemy przede wszystkim realizować nasz styl gry. Prawdę mówiąc do każdego meczu podchodzimy tak samo, bez względu na klasę rywala. Doskonale wiemy, że z teoretycznie najsłabszymi drużynami gra się najciężej, więc nikogo nie lekceważymy. Patrząc na przebieg poprzedniej rundy i potencjał moich podopiecznych uważam, że stać nas na miejsce w czołowej szóstce. Wiem, jaką mam drużynę i jestem pewna, że górna część tabeli, jest w naszym zasięgu.

Na koniec przypomnijmy harmonogram pozostałych gier sparingowych piłkarek Skry:

06.02.2022 SWD Wodzisław Śląski – Skra Ladies (Knurów)

09.02.2022 Rekord Bielsko-Biała – Skra Ladies

13.02.2022 Czarni II Sosnowiec – Skra Ladies