Sparing na plus

Jeśli Skra Ladies mierzy się z Ostrovią to w ciemno można obstawiać, ze mecz zakończy się wynikiem 3-2. Nie inaczej było podczas niedzielnego sparingu. Trzeci nasz wspólny mecz i – rzecz jasna – trzeci taki sam wynik.

Spotkanie toczone było w trudnych warunkach gdzie silny i porywisty wiatr pisał czasami nieoczekiwane scenariusze. Lepiej i co najważniejsze szybciej do tych trudnych warunków przystosowały się częstochowianki. Efektem ich przewagi było trzybramkowe prowadzenie uzyskane jeszcze przed przerwą.

Pierwszego gola dla Skry Ladies w 2022 roku zdobyła niezawodna Justyna Matusiak. Kolejne dwa celne trafienia dołożyła Olga Cichoń.

Po zmianie stron nasze Panie musiały sobie radzić nie tylko z rywalkami ale także z grą pod wiatr. Silne podmuchy utrudniały poruszanie się bo boisku. W tym fragmencie meczu ostrowianki coraz częściej zaczęły dochodzić do głosu i spotkanie, tym samym, nieco się wyrównało. Mimo to Skra strzeliła swojego czwartego gola ….. niestety sędzia odgwizdał spalonego. Ostatnie minuty przyniosły jednak ostatecznie zmianę wyniku, Ostrovia wywalczyła w krótkim odstępie czasu dwa rzuty karne z których jeden wykorzystała. W samej końcówce chwila dekoncentracji w częstochowskich szeregach obronnych skutkowała stratą drugiej bramki.

W ten sposób tradycji stało się zadość – mecz kończy się wynikiem 2-3 czyli ulubionym przez obydwie strony. Cieszy pierwsze zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym, ale chyba ważniejszy jest styl w jakim ono zostało wywalczone. Mimo skrajnie niekorzystnej aury Skrzatki grały pewnie i zdecydowanie. Widać było, że maja pomysł na grę w tych warunkach. Warto nadmienić także, że w obliczu absencji kilku podstawowych piłkarek nasz sztab trenerski do Ostrzeszowa zabrał dwie wyróżniające się trampkarki. Nikola Młynek i Zosia Dubiel tym samym zaliczyły debiut w drużynie seniorek i trzeba przyznać, że był to bardzo udany występ. Mamy nadzieję, że obie piłkarki w niedalekiej przyszłości będą wartościowym wzmocnieniem naszej drużyny.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Skra Ladies Częstochowa 2-3 (0-3)

Bramki:Olga Cichoń x2, Justyna Matusiak x1

Skład:Karolina Szulc – Małgorzata Miniak, Kinga Baszewska, Maja Ozieriańska, Natalia Liczko, Aleksandra Kaim, Justyna Matusiak, Nikola Młynek, Zosia Dubiel, Lidia Grzonka, Olga Cichoń oraz Maja Tomczyk

Źródło: https://www.facebook.com/Skra.Ladies.Czestochowa