Piłkarze drugiej drużyny przygotowują się do rundy wiosennej

Dwa tygodnie temu piłkarze naszej drugiej drużyny rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Wczoraj podopieczni trenera Tomasza Szymczaka mieli rozegrać pierwszy sparing, lecz z powodów związanych z pogodą, spotkanie zostało odwołane. W związku z tym, premierowy mecz w zimowym okresie przygotowawczym zawodnicy rezerw rozegrają w najbliższą środę.

Po pierwszej rundzie rozgrywek piłkarze trenera Szymczaka plasują się na 2. miejscu w tabeli ZINA Klasy Okręgowej. Zgromadzili na swoim koncie 41 punktów i po jesiennych rozgrywkach tracą do liderującej Victorii Częstochowa cztery „oczka”. Jednak zarówno piłkarze, jak i szkoleniowiec naszej drużyny zapewniają, że do końca sezonu będą walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli i sprawa awansu do IV ligi w dalszym ciągu pozostaje dla nich otwarta.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że kilku kluczowych graczy, którzy jesienią mieli duży wpływ na zespół, przygotowuje się do rundy wraz z pierwszą drużyną. Mamy tu na myśli bramkarza, Jakuba Hajdę, a także Adriana Żabika, Oskara Krawczyka i Mateusza Magdziarza. Cała czwórka otrzymała swoje szanse w sparingach z Polonią Bytom oraz Garbarnią Kraków. Młodzi zawodnicy sumiennie podchodzą do swoich obowiązków i walczą o miejsce w składzie pierwszej drużyny.

Na koniec przypomnijmy jeszcze raz plan sparingów drugiego zespołu Skry Częstochowa w zimowym okresie przygotowawczym:

26.01 – Skra – Śląsk Koszęcin (A klasa)

29.01 – Skra – RKS Radomsko (4 liga łódzka)

05.02 – Skra – Liswarta Krzepice (liga okręgowa)

12.02 – Skra – Orzeł Kiedrzyn (liga okręgowa)

16.02 – Skra– Start Lgota Wielka (liga okręgowa)

19.02 – Skra – MKS Myszków (4 liga śląska)

23.02 – Skra– Warta Działoszyn (liga okręgowa)

26.02 – Skra – Amator Golce (liga okręgowa)

05.03 – Skra – Victoria Częstochowa (liga okręgowa)