Pierwszy sparing za nami

Po blisko dwumiesięcznej przerwie Ladies ponownie wybiegły na piłkarskie boisko. W sobotnie popołudnie nasze Panie zmierzyły się w grze kontrolnej z ekstraligowym GKS-em Katowice. Faworyt pojedynku pierwszoligowca z czołowym zespołem ekstraligi mógł być tylko jeden. Jednak mimo wysokiej porażki, w opinii bezstronnych obserwatorów, Skra zaprezentowała bardzo solidny i dojrzały już futbol. Zwłaszcza pierwszą połowę można zapisać częstochowiankom na duży plus. W tym okresie Ladies podjęły rękawicę i z dużo wyżej notowanym rywalem walczyły absolutnie bez respektu. Wprawdzie straciły pod koniec tej części gry dwie bramki ale same też miały okazję do celnych trafień, że wymienimy tylko strzał w poprzeczkę Oliwii Pająk .Drugie czterdzieści pięć minut to coraz bardziej wzrastająca przewaga gospodyń. Naszym Paniom sił do skutecznej walki starczyło jeszcze na kwadrans. Ciężki tygodniowy trening wcześniej czy później musiał pokazać swoje “oblicze”. Ostatnie pół godziny to już dominacja katowiczanek które swoją przewagę udokumentowały kolejnymi bramkami. Pomimo porażki możemy być optymistami. Na tle tak klasowego rywala nasze piłkarki pokazały, że drzemie w nich spory potencjał. Naszą opinię wydaje się, że podziela także II trener Ladies Krystian Kotarski:- Z przebiegu meczu możemy być jak najbardziej zadowoleni. Pierwsze 45 minut pokazały nam, że na tle bardziej utytułowanego rywale potrafimy się prezentować na dobrym poziomie. Druga połowa to już niestety brak sił, jednak mimo to dziewczynom należą się brawa za postawę oraz walkę. Cieszy też to, że chcemy, próbujemy i staramy się utrzymywać przy piłce. To jest niezwykle ważne w nowoczesnym futbolu. Warto także dodać, że w sobotnim meczu sporo czasu na boisku spędziły piłkarki które na co dzień pełnią rolę zmienniczek. Trenerzy zatem bacznie obserwowali ich poczynania a także testowali rozwiązania z nimi w rolach głównych:- Po meczu mogę już powiedzieć, że zrealizowaliśmy to co sobie założyliśmy, więc sparing – mimo porażki – możemy uznać za jak najbardziej udany – dodał trener Kotarski Za tydzień kolejne spotkanie kontrolne, Tym razem udamy się do Radlina na mecz z liderem I ligi drużyną SWD WodzisławMECZ SPARINGOWYGKS Katowice – Skra Ladies Częstochowa 7-0 (2-0)Skład Skra:Karolina Szulc – Małgorzata Miniak, Kinga Baszewska, Maja Ozieriańska, Natalia Liczko, Nicola Wojciechowska, Paulina Koszownik, Aleksandra Kaim, Justyna Matusiak, Oliwia Pająk, Oliwia Konik – Oliwia Młynek, Antonina Zbirek, Natalia Mucha, Stefania Wodarz, Iwona Dannheisig, Maja TomczykSkład GKS:Seweryn – Tkaczyk, Olszewska, Witkowska, Kamala, Tuszyńska, Parczewska, Bujak, Grzegorczyk, Maciążka, Zdunek – Krakowiak