Piotr Pilarski z powołaniem na Zimową Akademię Młodych Orłów

Piotr Pilarski, zawodnik występujący w drużynie rocznika 2009, otrzymał powołanie na Zimową Akademię Młodych Orłów 2022. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 30.01 – 5.02.2022 w Siedlcach. To wielkie wyróżnienie dla młodego piłkarza, który od lat niezwykle sumiennie pracuje na to, by spełniać swoje marzenia.

Piotr Pilarski od początku swojej futbolowej przygody reprezentuje barwy Skry Częstochowa. Od trzech lat jest podopiecznym trenera Mariusza Czoka, który robi wszystko, by zapewnić swoim zawodnikom najlepsze warunki do rozwoju. Młody gracz czyni regularne postępy, w jego grze dostrzegalny jest stały progres, a powołanie w szeregi krajowej elity jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Warto dodać, że Piotr Pilarski w sierpniu minionego roku otrzymał powołanie do reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Od tego czasu jest regularnie zapraszany na kolejne konsultacje i spotkania Kadry Śląska u – 13, co stanowi dla niego doskonałą okazję, by przedstawić się szerszej publiczności.

Ponadto Piotr Pilarski znajduje się wśród graczy wybranych do projektu Skra Elite Group. Kilkukrotnie wspominaliśmy już o nowej inicjatywie, w ramach której najzdolniejsi i najbardziej pracowici adepci naszej Akademii dostają okazję do uczestniczenia w dodatkowym, zindywidualizowanym treningu, a także korzystają z pomocy dietetyka czy trenera mentalnego. A to i tak zaledwie część korzyści, jakie niesie za sobą uczestnictwo w Skra Elite Group.

Ponadto kilka tygodni temu Piotr Pilarski i Igor Siuda (który również występuje w zespole rocznika 2009) otrzymali zaproszenie na testy od Lecha Poznań. To kolejny dowód na to, jak dobrze poczyna sobie drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Czoka. Z pewnością należy podkreślić, że na indywidualne sukcesy poszczególnych zawodników pracuje cała drużyna.

Piotrkowi Pilarskiemu serdecznie gratulujemy wyróżnienia, życzymy powodzenia na zgrupowaniu Zimowej Akademii Młodych Orłów i trzymamy kciuki, by dalej podążał drogą systematycznego rozwoju.

Daniel Flak