Echa Spotkania Przyjaciół Skry Częstochowa

W piątek 5. listopada w gościnnych progach Hotelu Arche spotkali się przyjaciele Skry Częstochowa, przede wszystkim ze środowisk biznesowych, ale wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli świata sportu i polityki.

Całość spotkania została podzielona na cztery części. W pierwszej prowadzący spotkanie Bartosz Błach oraz Daniel Flak w oparciu o prezentację opowiedzieli o najważniejszych wydarzeniach i elementach związanych z budową klubu w trakcie ostatnich piętnastu lat funkcjonowania KS Skra Częstochowa. Najciekawszym momentem całej prezentacji był ten dotyczący przyszłości klubu – pokazaliśmy wizualizację Miejskiego Stadionu Piłkarskiego przy ulicy Loretańskiej.

Pełna prezentacja dostępna jest pod linkiem https://prezi.com/view/xtIyZg0F57wgdpcg2Dvq

– Ostatnie 15 lat zostało naznaczone rozwojem, i mogę zagwarantować tutaj, że nie spoczniemy na laurach, że dalej będziemy rozwijać ten klub – klub z 95 – letnią tradycja. Klub, który odpowiada na potrzebę społeczną mieszkańców, co właśnie Mieszkańcy Częstochowy pokazali w głosowaniu w ramach Budżetu Partycypacyjnego, Budżetu Obywatelskiego. Nie wiem czy wszyscy Państwo o tym wiedzą, ale w tym roku głosować mogli tylko mieszkańcy miasta, tylko osoby będące zarejestrowane w bazach magistratu i było to weryfikowane. Projekt 284 czyli przebudowa nowych szatni dla dzieci został wybrany przez mieszkańców z blisko 20% przewagą nad drugim projektem wybranym do realizacji – zajmując pierwsze miejsce. Oczywiście mam świadomość, że nasi Przyjaciele, Sponsorzy i Partnerzy również zaangażowali się w to głosowanie, za co serdecznie dziękuje i należą się Wam wielkie brawa. – mówił prezes naszego klubu, Artur Szymczyk.

– Widzieliście Państwo animację, pokazującą do jakiego stadionu chcemy razem dążyć i właśnie to zwycięstwo w Budżecie Obywatelskim jest pierwszym krokiem ku nowemu stadionowi. Jesteśmy w trakcie składania wstępnych wniosków do odpowiednich Ministerstw, żeby móc pozyskać środki na realizację tego, co sobie założyliśmy. Ja wierzę i wiem, że razem zdołamy przebrnąć przez ten proces. – powiedział prezes Artur Szymczyk, który rozpoczął oficjalną część Spotkania.

Prezes oddał głoś prezydentowi miasta Częstochowa Krzysztofowi Matyjaszczykowi, który w ciepłych słowach odniósł się do ostatnich sukcesów klubu i zwycięstwa w Budżecie Obywatelskim. – Serdecznie gratuluję, klub dostanie ponad milion złotych na opisaną inwestycję i nikt im tych pieniędzy już nie zabierze – mówił prezydent naszego miasta.

Przypominamy, że pieniądze z Budżetu Obywatelskiego zapewnią przede wszystkim budowę nowych szatni dla Akademii Skry Częstochowa. Prezydent odniósł się również do projektu przebudowy stadionu dla Skry Częstochowa: – Życzę Ci Prezesie, żeby te marzenia się spełniły. D

Dodał jednak, że klub nie może liczyć na wsparcie ze strony Miasta, z uwagi obecną sytuację polityczną w kraju. Następnie Prezydent wraz z wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Częstochowa – Jolantę Urbańską, Jackiem Krawczykiem oraz Łukaszem Kotem wręczyli na ręce prezesa Szymczyka pamiątkową ramę.

Głos zabrał także wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Henryk Kula, który zwrócił uwagę i pogratulował Zarządowi filozofii prowadzenia klubu opartego na Polakach. Zaznaczył też, że Częstochowa może poszczycić się dwoma klubami na szczeblu centralnym. Przemówienie było zwięzłe i dotyczyło stricte sportowych aspektów funkcjonowania Klubu.

Ponadto spośród zaproszonych gości głos zabrali Senator RP: Wojciech Konieczny, który kiedyś był członkiem Skry Częstochowa, Poseł RP Andrzej Szewiński, który zaznaczył jak bliska jest mu Skra Częstochowa oraz Radny Miasta Częstochowa, Paweł Ruksza.

W kolejnej części naszego spotkania wysłuchaliśmy sześciu utworów grupy HamBrass i wspólnie z naszymi gośćmi zasiedliśmy do obiadu.

Później przeszliśmy do mniej formalnej odsłony uroczystości, a nasi goście prowadzili konwersacje na wszelakie tematy.

Na spotkaniu zaprezentowana została również nowa odsłona autokaru Skry Częstochowa, którego oklejenie zostało ufundowane przez firmy Furnipol i AplaMedia.

Tort w formie monoporcji na uroczystość ufundowała Patisserie On Time – Cukiernia na Czasie, a napoje towarzyszące – Whisky and Spirit House z Katowic. Dzięki uprzejmości firmy Leoś Zawodowiec, każdy z naszych gości w formie urodzinowej pamiątki otrzymał również butelkę czerwonego wina Skry Częstochowa.