Zofia Dubiel powołana do reprezentacji Polski U – 15!

Młoda zawodniczka Skry Częstochowa, czternastoletnia Zofia Dubiel, została powołana na zgrupowanie reprezentacji Polski u – 15 w Piasecznie. Nasza piłkarka na co dzień występuje w naszym młodzieżowym zespole, który kilka tygodni temu wywalczył historyczny awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Zosia Dubiel na powołanie zapracowała swoją niezwykle intensywną pracą, która niejednokrotnie była już doceniana w całej Polsce. Grająca na środku pomocy, urodzona w 2007 roku zawodniczka jest także reprezentantką Śląska. Z pewnością należy zwrócić uwagę na fakt, że wspólnie ze swoimi koleżankami z województwa, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski 2021. W finałowym meczu, z reprezentacją Wielkopolski, strzeliła jedynego gola i przypieczętowała wielki sukces ekipy ze Śląska.

Warto wspomnieć, że nasza zawodniczka wcześniej była również regularnie powoływana do Akademii Młodych Orłów.

Koordynator ds. piłki kobiecej w naszym klubie, Patryk Mrugacz, nie kryje zadowolenia z rozwoju młodej piłkarki: – To ważny dzień i wielkie wyróżnienie dla Naszej akademii. Cieszę się, że wraz z rozwojem struktury szkoleniowej grup i sukcesami naszych drużyn młodzieżowych, idą w parze też indywidualne sukcesy naszych zawodniczek, które nie byłyby możliwe bez pracy pozostałych dziewcząt. Serdeczne gratulacje dla Zosi i jej najbliższych, w których ma fantastyczne oparcie i niesamowitą pomoc. Wierzę, że nie jest to ostatnia zawodniczka, która będzie reprezentować Skrę z orzełkiem na piersipodsumowuje koordynator, Patryk Mrugacz.

Powołanie dla Zofii Dubiel jasno pokazuje, że szkolenie dziewcząt w naszym klubie stoi na bardzo wysokim poziomie. Z całego serca gratulujemy zawodniczce Skry i życzymy jej powodzenia na zgrupowaniu kadry, które rozpocznie się 22. listopada!

Daniel Flak