Spotkanie Przyjaciół z okazji 95-lecia Skry Częstochowa i 3. urodziny Skra Business Lounge!

W miniony piątek w hotelu Arche w Częstochowie uczciliśmy 95 – lecie naszego klubu oraz 3. urodziny Loży Biznesowej Skra Business Lounge. Uroczystość uświetniła obecność naszych sponsorów, ludzi biznesu, a także wielu osób związanych z klubem, naszym miastem i polskim futbolem.

Wśród gości obecni byli m.in. prezydent miasta Częstochowa, Krzysztof Matyjaszczyk; wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Henryk Kula; wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Wojciech Cygan; senator RP Wojciech Konieczny, posłowie RP Andrzej Szewiński oraz Andrzej Gawron.

Gala rozpoczęła się od prezentacji, której przesłaniem było pokazanie rozwoju naszego klubu na wszystkich płaszczyznach w ostatnich piętnastu latach. Niezwykle ważny dla nas pozostawał aspekt sportowy: zilustrowaliśmy więc wspaniałą drogę naszej drużyny od A – klasy do pierwszoligowych boisk. Zwróciliśmy uwagę na niesamowity rozkwit zespołu Ladies. Podkreśliliśmy także aspekt Akademii, z której jesteśmy bardzo dumni. Ponadto wzięliśmy pod lupę dynamiczny rozwój Loży Biznesowej, projektu, który przynosi wymierne korzyści i z każdym miesiącem rozrasta się coraz bardziej. I mimo, że w prezentacji skupiliśmy się głównie na ostatnich latach, to podkreśliliśmy pracę poprzednich zarządów i nie omieszkaliśmy wspomnieć o początkach klubu czy spotkaniach rozgrywanych przy ulicy Grunwaldzkiej.

Po zakończeniu prezentacji, wysłuchaliśmy sześciu utworów grupy HamBrass, a następnie wspólnie zjedliśmy uroczysty obiad. Po zakończeniu części głównej, nasi goście przeszli do mniej formalnych konwersacji na wszelakie tematy.

Piątkowego wieczoru zaprezentowana została również nowa odsłona autokaru Skry Częstochowa, którego oklejenie zostało ufundowane przez firmy Furnipol i AplaMedia.

Tort w formie monoporcji na piątkową uroczystość ufundowała Patisserie On Time – Cukiernia na Czasie, a napoje towarzyszące – Whisky and Spirit House z Katowic. Dzięki uprzejmości firmy Leoś Zawodowiec, każdy z naszych gości w formie urodzinowej pamiątki otrzymał również butelkę czerwonego wina Skry Częstochowa.

Mamy nadzieję, że nasz klub w dalszym ciągu będzie się rozwijał w takim tempie, realizując przy tym potrzebę społeczną, którą okazują mieszkańcy miasta Częstochowa. Wierzymy, że w nadchodzących latach ponownie będziemy mieli powody do świętowania wraz z naszymi przyjaciółmi!