Radomianki wzięły rewanż na Skrze Ladies

Drużyna Hydro-Trucku Radom zrewanżowała się niestety naszym dziewczynom za środową porażkę w rozgrywkach Pucharu Polski. Niedzielne (07.11) spotkanie ustawiła pierwsza połowa, kiedy to zawodniczki gości zdobyły dwie bramki. Honorowe trafienie dla Skry Ladies po przerwie zdobyła Paulina Koszownik.

Spotkanie z radomiankami nasze dziewczyny rozpoczęły od wybornej sytuacji zakończonej uderzeniem w słupek Natalii Liczko już w 1. minucie. Później niestety inicjatywę rywalki. HydroTruck na prowadzenie wyszedł w 13. minucie po przepięknej bramce z około 30 metrów Amelii Chmury, która precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dała szans Karolinie Szulc. Już osiem minut później nasza bramkarka musiała niestety wyciągać piłkę z bramki po raz drugi, kiedy przegrała pojedynek z Federiką Dall’arą, a piłka wtoczyła się do bramki. Sędzina Emilia Szymula z Warszawy nie dopatrzyła się w tej sytuacji przewinienia na Karolinie i w krótkim czasie mieliśmy do odrabiania już dwa gole straty. Do końca pierwszej części gry zawodniczki Ladies specjalnie nie zagroziły ekipie z Radomia.

Po przerwie obraz gry specjalnie się nie zmienił. Mające korzystny rezultat piłkarki z Radomia szczelnie broniły dostępu do swojej bramki. Pomyliły się dopiero w 74. minucie, a konkretnie błąd popełniła stojąca między słupkami Anita Snopczyńska, która przepuściła pod brzuchem stosunkowo lekki strzał Pauliny Koszownik. Sześć minut później w poprzeczkę pocelowała Olga Cichoń, ale było to wszystko na co było stać naszą żeńską drużynę tej niedzieli. Radomianki wzięły rewanż za środową porażkę w rozgrywkach Pucharu Polski. Wygrana na „Lorecie” pozwoliła im awansować na pozycję liderek.

Do końca rudny jesiennej pozostała tylko jedna seria spotkań. Za tydzień zmierzymy się w Tczewie z drużyną Pogoni. Skra Ladies z 15 punktami plasuje się na 7. pozycji w tabeli pierwszej ligi.

Skra Ladies Częstochowa – Hydro-Truck Radom 1:2 (0:2)

0-1 Amelia Chmura 13’
0-2 Federica Dallara 21’
1-2 Paulina Koszownik 74’