Piłkarki Skry Ladies awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski!

Piłkarki Skry Ladies Częstochowa odniosły niezwykle przekonujące zwycięstwo spotkaniu rozgrywanym w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. Po trafieniu Aleksandry Kaim i dwóch golach Olgi Cichoń podopieczne Marty Miki zwyciężyły 3:1 z zespołem HydroTruck Radom.

Od pierwszych minut nasze zawodniczki czuły się na placu gry niezwykle dobrze. Imponowały umiejętnością utrzymania się przy piłce tudzież posyłaniem groźnych, bezpośrednich podań. Już na samym początku po wzorowo wyprowadzonej kontrze groźnie uderzała Justyna Matusiak.

Chwilę później, w 7. minucie gry, nasze piłkarki wyprowadziły kolejny szybki atak. Tym razem akcję kapitalnym strzałem wykończyła Aleksandra Kaim, dzięki czemu drużyna Skry wyszła na prowadzenie.

Nasze rywalki zdołały jednak odpowiedzieć kilkanaście minut później. Podeszły wysokim pressingiem, odzyskały piłkę pod polem karnym naszych zawodniczkach i po uderzeniu Aleksandry Zielińskiej, doprowadziły do wyrównania.

Piłkarki Skry doskonale weszły również w drugą część gry, już na samym początku kreując doskonałą sytuację po akcji lewym skrzydłem. Wówczas zabrakło im jeszcze odrobinę szczęścia, ale chwilę później Olga Cichoń popisała się kapitalnym lobem z okolic 30. metra i piłka zatrzepotała w siatce rywalek.

W końcowej części spotkania bramkę ponownie strzeliła nasza snajperka, doskonale odnajdując się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Nasze piłkarki wywalczyły awans, przez większą część meczu nie dopuszczając rywalek do groźnych sytuacji. Kontrolowały przebieg gry i zasłużenie awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski Kobiet. Następne spotkanie podopieczne Marty Miki rozegrają w najbliższą niedzielę. Ich rywalem ponownie będzie drużyna HydroTruck Radom. Tym razem jednak oba zespoły zmierzą się w rozgrywkach 1. Ligi Kobiet.