Jubileusz 10-lecia Klubu Seniora Skry Częstochowa 

            20.09.2021 r. w Restauracji Złote Arkady obchodzono uroczyście 10 – lecie Klubu Seniora Skry Częstochowa. Nasi Seniorzy uczcili również w swoim zaszczytnym gronie 95-lecie Klubu. Jubileusz zaszczycili obecnością znani zawodnicy i trenerzy: Andrzej Strejlau, Jan Urban, Zygmunt Anczok. Jan Domarski, Andrzej Szarmach, Lesław Ćmikiewicz, Jerzy Kraska, Stanisław Oślizło, Jan Banaś, Henryk Latocha, Władysław Żmuda, Jan Kowalski, Zbigniew Myga, Jacek Góralczyk i Dariusz Górski syn legendarnego trenera Orłów – Kazimierza.

           Goście obejrzeli, rozgrywany wcześniej, mecz oldbojów Skry i Górnika Zabrze, który zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2. Strzelcami bramek byli dla Górnika – Adrian Korbek i Sebastian Juszczyk, a dla Skry –  2 gole zdobył Paweł Antoniak.

           Zasłużonym osobom wręczone zostały odznaczenia.

Złotym medalem PZPN za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej zostali uhonorowani: Stanisław Sączek i Jan Lis.

Złotą odznakę honorową PZPN otrzymali: Euzebiusz Biel, Zbigniew Frej, Ryszard Nowakowski.

Srebrną odznakę honorową PZPN otrzymali: Tadeusz Kapica, Artur Szymczyk, Edward Wojtala.

Brązową odznakę honorową PZPN otrzymał – Tomasz Łuszcz.

           Odznaczenia wręczali: wiceprezes PZPN, jednocześnie prezes ŚlZPN – Henryk Kula oraz przewodniczący Klubu Seniora PZPN Andrzej Strejlau.

           Odznaki honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali.

Złotą: Mirosław Bukalak, Tomasz Śledzikowski, Mariusz Wieczorek.

Srebrną: Zdzisław Cieśliński, Lech Małagowski, Marta Mika, Zbigniew Nowak, Jarosław Nowakowski, Marcin Skoczek.

Brązową: Bartosz Błach, Mariusz Czok, Ryszard Dobosz, Jacek Frej, Konrad Gerega, Piotr Kasztelan, Aleksandra Kmieć, Janusz Kościański, Jerzy Lasak, Lech Mostel, Dawid Niedbała, Piotr Nocoń, Adam Olejnik, Łukasz Pietrasiński, Jacek Rokosa, Jerzy Walasek.

           Ponadto na ręce prezesa Skry Artura Szymczyka, Henryk Kula wręczył pamiątkową plakietkę PZPN z okazji 95-lecia KS Skra, a wiceprezydent Miasta Częstochowy Piotr Grzybowski przekazał jubileuszowe tabla Arturowi Szymczykowi i Jerzemu Miedzińskiemu prezesowi Klubu Seniora Skry.

           Z okazji tej uroczystości, której organizatorem był Klub Seniora Skry, wydany został folder obrazujący 10 lat działalności naszego Klubu oraz okolicznościowy medal. Otrzymali je wszyscy uczestnicy spotkania.

           Imprezę wzbogacił, ufundowany przez prezesa Skry Artura Szymczyka, okolicznościowy tort.