Zawodnicy Skry po zgrupowaniu kadry

Na początku września dwóch naszych zawodników – bramkarz Nikodem Sujecki oraz obrońca Oskar Krzyżak wzięli udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski U-20, która w ramach turnieju 8 Narodów zmierzyła się z Włochami oraz Portugalią. Na boisku dane było pokazać się tylko temu drugiemu, i to w dość epizodycznym charakterze, jednak już sam udział w zgrupowaniu był sporym wyróżnieniem.

Na początku wyjaśnijmy krótko czym jest tzw. Under 20 Elite League, znane też jako europejska Elite League. W ramach tych rozgrywek odbywa się Turniej Ośmiu Narodów, czyli towarzyska rywalizacja dla drużyn narodowych dla lat 20. We wcześniejszych latach impreza nosiła nazwę Turnieju Czterech Narodów, od sezonu 2017/2018 podwojono jednak liczbę drużyn.

Starcie z Włochami na stadionie w Łomży (02.09) było dla podopiecznych Miłosza Stępińskiego debiutem w obecnej edycji rozgrywek. Młodzi Polacy musieli uznać wyższość swoich rówieśników z Półwyspu Apenińskiego przegrywając 0:2. Oskar Krzyżak dostał w tamtym meczu szansę zagrania kilku minut zmieniając w 86. minucie Patryka Pedę.

Nikodem Sujecki został na zgrupowanie dowołany dopiero w jego trakcie, na drugie spotkanie z Portugalią w Alges. Młody golkiper Skry nie dostał niestety szansy wejścia na boisko w zremisowanym bezbramkowo meczu, ale pobytu na zgrupowaniu na pewno nie żałuje. – Na pewno był to mega fajnie spędzony czas. Wróciłem do kadry młodzieżowej po dwóch latach i ponowne posmakowanie noszenia koszulki z orzełkiem na piersi to świetne uczucie. Drużyna naprawdę stworzyła fajną atmosferę i trochę żałuję, że dołączyłem do tej kadry w połowie zgrupowania. Mimo, że nie mogłem zagrać w meczu z Portugalia będę miło wspominał ten wyjazd, ponieważ zawsze powołanie na zgrupowania reprezentacji to wielki zaszczyt – powiedział bramkarz, który przed obecnymi rozgrywkami dołączył do nas z Olimpii Grudziądz.

Kolejne mecze Turnieju Ośmiu Narodów odbędą się 7 października. Polska podejmować będzie wówczas reprezentację Niemiec. Cztery dni później na wyjeździe zmierzymy się z Norwegią. W rywalizacji uczestniczą ponadto: Anglia, Czechy i Rumunia. Trzymamy kciuki, aby młodzieżowcy naszego klubu doczekali się kolejnych powołań. Na koniec warto także odnotować występ w meczu z Portugalią naszego wychowanka, obecnie zawodnika Widzewa Łódź – Radka Gołębiowskiego. W Portugalii zagrał całą pierwszą połowę, w przerwie zmienił go Bartłomiej Eizenchart.