Kolejne ligowe spotkania za nami!

Dopiero co zaczęliśmy rundę, a tu kolejne spotkania za Nami! Oto zestawienie wyników oraz relacje z kilku spotkań!

U-17:  3 liga wojewódzka junior młodszy  B1 (r. 2004/2005)
Lot Konopiska – Skra  Częstochowa 1 – 4
niedziela, 05.09.2021 g. 10.00
Konopiska, ul. Sportowa 60 (Kompleks „Pająk”)

Od pierwszej do ostatniej minuty nasz zespół posiadał sporą przewagę nad rywalem. Gospodarze tylko dzięki słabej skuteczności naszego zespołu mogą być zadowoleni z utraty tak małej ilości goli. Bramki w tym spotkaniu, dla podopiecznych trenera Jelonka zdobywali:

Wichrowski x 2, Ślemp x 2

U-15: 1 liga wojewódzka trampkarzy starszych C 1  (r. 2007)
Zagłębie Sosnowiec – Skra  Częstochowa 0 – 1
sobota, 04.09.2021 g. 17.30
Sosnowiec, ul. Kresowa 1 (Stadion Ludowy)

W sobotnie popołudnie zawodnicy Młodej Skry wybrali się na ciężki teren do Sosnowca, skąd po dobrym meczu przywozimy 3 punkty.
Trener Rycharski o meczu:
“Spotkanie bardzo wyrównane toczone na bardzo wysokiej intensywności. Bramkę strzelamy pod koniec pierwszej połowy, na drugą wychodzimy skoncentrowani i stwarzamy sobie dwie bardzo dobre sytuacje do ” zabicia meczu”. Niestety nic nie wpada do siatki. Końcówka to ataki Zagłębia. Bardzo dobra gra naszej drużyny. Jest to nasze trzecie zwycięstwo pod rząd w Sosnowcu, więc to na pewno cieszy.

U-16: 2 liga wojewódzka juniorów młodszych  B 2 (r. 2007/08)
Skra 2 Częstochowa – Pogoń Kłomnice 3 – 0
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa

Od początku meczu kontrolujemy przeciwnika i odnosimy pewne zwycięstwo 3:0. Warto zauważyć, że w lidze B2 rocznika 2006 Nasza drużyna występuje w składzie 2007-2008. Brawo drużyna!

U-16: 1 liga wojewódzka juniorów młodszych  B 2 (r. 2006)
Stadion Śląski Chorzów – Skra  Częstochowa 8 – 0
niedziela, 05.09.2021 g. 12.00
Chorzów, ul. Harcerska 2 (sztuczna płyta Zantka Chorzów)

Nie małe zaskoczenie miało miejsce w Chorzowie, gdzie miejscowy Stadion Śląski skarcił nasz zespół z rocznika 2006.
Oto komentarz trenera Karola Pikonia –
“Trzeba otwarcie przyznać, że w dniu dzisiejszym jakość piłkarska była zdecydowanie po stronie gospodarzy. Pomimo skutecznej realizacji założeń przedmeczowych w bezpośrednich pojedynkach przegrywaliśmy rywalizację. Początek spotkania był w naszym wykonaniu bardzo optymistyczny. Zaskoczeni naszą organizacją gracze Stadionu mieli sporo trudności z otwarciem do strefy niskiej. Po jednym z odbiorów w doskonałej sytuacji znalazł się Waluda, jednak obrońca uprzedził jego strzał. Dwie minuty później przeciwnik trafia po raz pierwszy wygrywając pojedynek z Podsiedlikiem trafiając w okienko bramki Frukacza sprzed pola karnego. W dalszej części to nasza drużyna stara się prowadzić grę dobrze ustawiając się w półprzestrzeniach oraz próbując działań wyciągających, jednak zawodzi ostatnie podanie. W 30 minucie po ładnej kombinacyjnej akcji Kabacik skupia obrońcę Chorzowian i oddaje piłkę do Waludy, który jednak minimalnie przestrzela. Chwilę później jest już 2:0, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i biernej postawie obrońców niekryty zawodnik Stadionu umieszcza piłkę w siatce. Na drugą połowę wychodzimy zmotywowani z wiarą w dołożenie do przyzwoitej gry zdobyczy bramkowej, jednak rozpoczynamy w najgorszy możliwy sposób i po prostym błędzie naszego stopera tracimy piłkę i napastnik będąc oko w oko z Frukaczem pozbawia nas złudzeń. Ta bramka mocno podcięła skrzydła naszej drużynie, która finalnie poniosła dotkliwą porażkę. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy jeszcze drużyną, która będzie mogła jak równy z równym walczyć z tak dobrze dysponowanym rywalem, jednak jestem pewny, że czas działa na naszą korzyść i na przekroju całej rundy jeszcze niejednokrotnie będziemy zadowoleni nie tylko z jednej połowy ale i całych spotkań w tej wymagającej lidze.”

U-14: 2 liga wojewódzka trampkarzy młodszych  C 2 (r. 2008)
Skra Częstochowa – UKS Akademia 2012 Jaworzno 3 – 0
sobota, 04.09.2021 g. 10.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

U-13: 1 liga wojewódzka młodzików starszych  D 1 (r. 2009)
Skra Częstochowa – Akademia BVB Goczałkowice Zdrój 1 – 2
sobota, 04.09.2021 g. 14.30

Bardzo ciekawe widowisko stworzyli stworzyli zawodnicy trenera Czoka i Akademii Łukasza Piszczka. Wynik świadczy o wyrównanym spotkaniu, a wpływ na końcowy rezultat miały zmiany personalne i indywidualne błędy, które miejmy nadzieje, nasi młodzicy wyeliminują już w tym tygodniu.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w Katowicach, gdzie bedzie gościem  miejscowej GieKSy.

U-13: 3 liga wojewódzka młodzików starszych  D 1 (r. 2009)
Skra 2 Częstochowa – Ajaks Częstochowa – zespół gości wycofany z rozgrywek
sobota, 04.09.2021 g. 10.00 – ODWOŁANY

U-12: 3 liga wojewódzka młodzików starszych D 2 (r. 2010)
Skra Częstochowa – Stradom Częstochowa 15 – 0
sobota, 04.09.2021 g. 12.30

U-11: 1 liga okręgowa orlików starszych  E 1 (r. 2011)
Skra Częstochowa – Stradom Częstochowa 14 – 1
piątek, 03.09.2021 g. 17.00

Trochę opóźniony pierwszy mecz ligowy zespołu Orlika starszego miał miejsce w piątek 3 września. Zawodnicy z rocznika 2011 podejmowali na własnym boisku KS Stradom Częstochowa. “W skali szkolnej zagraliśmy mecz na 3+. Zaskakująco dla nas druga połowa wyszła nam lepiej niż pierwsza. Graliśmy szybciej, częściej zmienialiśmy centrum gry i stwarzaliśmy sobie liczne okazje bramkowe, jednak trzeba przyznać, że skuteczność nie była najlepsza. Mam nadzieję, że z każdym meczem ligowym będziemy wyglądać co raz lepiej!” – taki komentarz uzyskaliśmy od trenera Szymona Kokota po meczu.

U-10: 2 liga okręgowa orlików starszych  E 1 (r. 2012)
Lot Konopiska – Skra Częstochowa 12 – 7