Jeden punkt w Golcach i spory niedosyt

Nasze rezerwy wywiozły w sobotę (04.09) cenny remis z trudnego terenu w Golcach remisując z Amatorem 2:2. Po spotkaniu możemy mieć nawet mały niedosyt, ponieważ młodzi zawodnicy Skry prowadzili już 2:0. – Mimo wszystko jestem zadowolony z postawy zespół, bo ten młody zespół musi uczyć się właśnie w takich sytuacjach – przyznał po spotkaniu trener Tomasz Szymczak. Bramki dla dla zdobyli Oskar Krawczyk oraz Mateusz Magdziarz.

Spotkanie rozpoczęło się dla naszej drugiej drużyny wręcz idealnie, bo już w 3. minucie na prowadzenie wyprowadził nas Oskar Krawczyk. Mimo, że więcej goli w tej odsłonie już nie było, to toczyła się ona pod nasze dyktando. – Szkoda, że nie wykorzystaliśmy jeszcze dwóch sytuacji, kolejnej Oskara i Mateusza Magdziarza – oceniał po meczu nasz szkoleniowiec. W drugą połowę Skra II weszła… tak samo jak w pierwszą. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Magdziarz, który niedawno podpisał kontrakt przy Loretańskiej. – Po drugim golu niestety stanęliśmy i przespaliśmy 25 minut meczu. Obie bramki Amator strzelił nam ze stałych fragmentów gry – dodał Tomasz Szymczak.

W końcówce oba zespoły miały swoje szanse na rozstrzygniecie spotkania na swoją korzyść, ale więcej goli już nie było. – Na pewno remis na tak trudnym terenie i z bardziej doświadczonym zespołem jest cenny, ale pozostaje niedosyt, gdyż prowadząc 2:0 i mając sporą przewagę nie potrafiliśmy tego spotkania wygrać. Brakuje nam kogoś z doświadczeniem kto w trudnych momentach weźmie grę na swoje barki. Pomimo remisu jednak jestem zadowolony z postawy całego zespołu, który z racji, iż jest bardzo młody będzie musiał się uczyć właśnie w takich momentach kontrolować przebieg spotkani – skomentował mecz trener Skry.

Ostatnie 15 minut gry to ataki zarówno z jednej , jak i drugiej strony. Szans nie wykorzystali jednak, ani zawodnicy Amatora, ani Skry. Mocno w tym czasie na boisku pogubił się sędzia, który często podejmował irracjonalne decyzje. W  końcowym fragmencie gry, słusznie podyktował rzut karny dla naszego zespołu, jednak po chwili pod naporem miejscowych uległ presji i zmienił swoją decyzję … czyżby zadziałał, system w VAR w Golcach ?

Po pięciu kolejkach Zina Klasy Okręgowej, Skra 2 Częstochowa nadal jest zespołem niepokonanym. Podobnie jak lider z Kłobucka, oraz zajmujący trzecie miejsce zawodnicy KS Panki.

U-19:  ZINA Klasa okręgowa Częstochowa-Lubliniec  (r. 2002/2003)
Amator Golce – Skra  Częstochowa 2 – 2