Piłkarki Skry Ladies górą w starciu z Ząbkovią Ząbki!

Dzisiejszego popołudnia na stadionie przy ulicy Loretańskiej byliśmy świadkami kapitalnego widowiska. Piłkarki Skry Ladies Częstochowa zmierzyły się z zespołem Ząbkovii Ząbki. Po emocjonującym, pełnym zwrotów akcji spotkaniu podopieczne Marty Miki zwyciężyły 4:2. Fenomenalną skutecznością błysnęła Justyna Matusiak, która aż czterokrotnie wpisała się na listę strzelców.

Pierwsze minuty spotkania obfitowały w dużą ilość sytuacji pod obiema bramkami. Początkowo nieco konkretniejsze w swoich poczynaniach były zawodniczki z Ząbek, które kilkukrotnie kreowały groźne okazje. Z czasem jednak piłkarki Skry zaczęły przejmować inicjatywę, imponując szybkością rozgrywania akcji. Zawodniczki drużyny gości miały coraz większe problemy z wyprowadzeniem futbolówki. Wysoki, agresywny pressing stosowany przez podopieczne Marty Miki przynosił doskonałe efekty.

Ponadto nasze akcje zaczynały nabierać odpowiedniego tempa, co szybko przełożyło się kolejne okazje. Pierwszy raz naprawdę groźnie pod bramką drużyny gości zrobiło się już w okolicach 20 minuty gry. Akcję doskonale rozprowadziła Justyna Matusiak, która świetnym podaniem uruchomiła aktywną Stefanię Wodarz. Skrzydłowa naszej drużyny doskonale dograła piłkę do niepilnowanej Lidii Grzonki, która zakończyła akcję groźnym uderzeniem. Chwilę później nasze piłkarki zmarnowały sytuację sam na sam.

W 32. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego Justyna Matusiak zapewniła naszej drużynie prowadzenie. Piłkarki Skry poczuły się wówczas jeszcze pewniej, dyktując warunki gry na boisku.

Nietrudno było odnieść wrażenie, że od początku drugiej połowy zawodniczki Marty Miki w pełni kontrolują spotkanie. Przez długi okres doskonale poczynały sobie w destrukcji, a pewna w swoich interwencjach Karolina Szulc, miała zdecydowanie mniej pracy niż w pierwszej odsłonie meczu.

Czujność naszych piłkarek została jednak uśpiona. W 79 minucie zespół gości doprowadził do wyrównania. Chwilę później zawodniczki z Ząbek prowadziły już 2:1. Rywalki doskonale wykorzystały chwile słabości naszych piłkarek.

Końcówka spotkania była jednak prawdziwą demonstracją siły w wykonaniu Skry Ladies. Justyna Matusiak szybko doprowadziła do wyrównania, by kilka minut później zdobyć kolejną bramkę, która ponownie zapewniła nam prowadzenie.

W doliczonym czasie gry nasze piłkarki wyprowadziły kolejny dobry szybki atak. Po kapitalnym, prostopadłym podaniu Lidii Grzonki nasza zawodniczka znalazła się w sytuacji sam na sam. Bramkarka ekipy z Ząbek musiała ratować się faulem we własnym polu karnym. Arbiter wyciągnęła czerwoną kartkę i wskazała na wapno. Dzieła zniszczenia dokończyła niezawodna Justyna Matusiak, pewnie egzekwując „jedenastkę” i ustalając wynik meczu.

Składy:

Skra: Karolina Szulc – Kinga Baszewska, Natalia Liczko, Justyna Matusiak, Stefania Wodarz, Aleksandra Kaim (Olga Cichoń), Małgorzata Miniak, Milena Kowalska, Paulina Koszownik (Agnieszka Słaboń), Nicola Wojciechowska (Maja Ozierańska), Lidia Grzonka

Ząbkovia: Monika Walaszek, Maria Wrzesińska, Małgorzata Lesińska, Anna Kodym, Urszula Komosińska, Nina Warachowska, Milena Prochowska, Justyna Piskorz, Anna Rudy, Patrycja Kozarzewska, Monika Walak

Gole: Justyna Matusiak (4) – Patrycja Kozarzewska, Anna Kodym