Skra II umacnia się na pozycji lidera

Pewna wygrana 3:1 z Zielonymi Żarki wywindowała naszą rezerwową drużynę na pozycję samotnego lidera częstochowskiej klasy okręgowej. Doświadczeni na tym szczeblu rozgrywek rywale próbowali podejmować walkę, jednak Skra kolejny raz pokazała siłę potwierdzając, że może walczyć o najwyższe cele.

Starcie drużyn z górnych rejonów tabeli okręgówki było dość wyrównane i od pierwszych minut stało na niezłym jak na ten poziom rozgrywek poziomie. Kibice na pierwszą bramkę musieli poczekać do 15. minuty, kiedy to Oskar Krawczyk wpadł w pole karne, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę nie dał najmniejszych szans Rafałowi Koteckiemu.

Ekipa z Żarek największe zagrożenie sprawiała nam po stałych fragmentach gry. W 17. minucie doświadczony Bartosz Gliński, który w przeszłości występował w Skrze pocelował nieznacznie ponad poprzeczkę. Jednak 14 minut później w bliźniaczo podobnej sytuacji był już bezwzględny umieszczają futbolówkę niemal idealnie w okienku bramki Jakuba Hajdy. Była to połówka pięknych goli. Ponieważ w 39. minucie świetne podanie Marcela Nurka w polu karnym na pięknego gola zamienił Mikołaj Kempa.

Po przerwie tempo i emocje nieco opadły. Goście próbowali dążyć do wyrównania, ale zwarta defensywa podopiecznych Tomasza Szymczaka na zbyt wiele nie pozwalała. Z groźnych sytuacji ofensywnych naszego zespołu warto odnotować uderzenie Nurka z 71. minuty nad poprzeczką czy minimalnie niecelną próbę Kempy siedem minut później. Kropkę nad „i” Skra postawiła w 85. minucie, kiedy to wprowadzony w drugiej części gry Igor Weżgowiec zamknął pewnym strzałem do bramki ładną akcję prawą stroną.

Wygrana z zawsze silną z regionie drużyną z Żarek pozwoliła naszym rezerwom umocnić się na pozycji lidera. Za tydzień czeka nas spotkanie „na szczycie”. W Golcach zmierzymy się z aktualnym wiceliderem – Amatorem (04.09, godz. 16.00).

Skra II Częstochowa – Zieloni Żarki 3:1 (2:1)

1-0 Oskar Krawczyk 15’
1-1 Bartosz Gliński 31’
2-1 Mikołaj Kempa 39’ (asysta Nurek)
3-1 Igor Weżgowiec 85’

Skra II: Hajda, Cheliński, Kempa, Mikołajczyk, Błędowski, Arak, Rumin, Nurek (Król), Galas (Kołodziejczyk), Krawczyk (Weżgowiec), Słabosz (Dylikowski)

Zieloni: Kotecki, Gliński, Niedbała, Frukacz, Wiktorek (Kapuściak), Juzoń, Trójczak, Garcarz, Skrzypczak, Sikora, Kurpios