Skra II wygrywa i zostaje liderem

Niezwykle udany początek sezonu w lidze okręgowej notują nasze rezerwy. W środę (25.08) podopieczni Tomasza Szymczaka odnieśli imponujące zwycięstwo 4:1 w Konopiskach z Lotem, mimo iż do przerwy przegrywaliśmy 0:1. – Wygraliśmy na gorącym terenie. Do przerwy nie wykorzystywaliśmy sytuacji, po zmianie poprawiliśmy skuteczność i zasłużenie wygraliśmy – skomentował szkoleniowiec naszej drugiej drużyny. Wygrana wywindowała naszą drużynę na czoło tabeli ligi okręgowej.

Bramki dla naszej drużyny zdobywali Mateusz Dylikowski, Adrian Żabik oraz dwie ostatnie Fabian Słabosz. – W przerwie dokonaliśmy korekt wprowadzając własnie Dylikowskiego i Słabosza. Jak się okazało przełożyło się to bezpośrednio na wynik. Momentami było gorąco, ale to my możemy cieszyć się efektowną wygraną – dodał Tomasz Szymczak.

Mecz obfitował w wiele ostrych zagrał i fauli. Zawodnicy gospodarzy dość impulsywnie reagowali na zagrania zawodników akademii Skry, mocno pokazując nadmiar swojej siły fizycznej. Sędzia , aż sześć razy upominał graczy Lotu kartkami.
Nie rzadko padały również ostre epitety z ławki rezerwowych gospodarzy, czego efektem było usunięcie z ławki rezerwowych Lotu kierownika drużyny i drugiego trenera, Napomnienia w postaci żółtego kartonika  nie uniknął również trener Łukasz Kotas, w przeszłości reprezentujący barwy Skry.

W sobotę Skra II zagra przy Loretańskiej z Zielonymi Żarki. Początek meczu o godzinie 13.00.

Lot Konopiska – Skra II Częstochowa 1:4 (1:0)

1 – 0 Figzał 28′
1 – 1 Dylikowski 56′
1 – 2 Żabik 60′
1 – 3 Słabosz 77′ asysta Hajda
1 – 4 Słbaosz 83′