O jedną bramkę za mało – Ladies wciąż bez punktów

Nasze Panie tego weekendu nie mogą zaliczyć do najbardziej udanych. W ramach drugiej kolejki 1 Ligi Kobiet, udały się na wyjazdowe spotkanie do Środy Wielkopolskiej, gdzie miały się zmierzyć z tamtejszą Polonią.

Spotkanie dobrze rozpoczęły gospodynie, które już w 12 minucie prowadziły 2:0 – w 10 minucie rozluźnienie naszej formacji defensywnej pewnie wykorzystała Wielińska, a dwie minuty później faul w polu karnym, a w konsekwencji rzut karny na bramkę zamieniła Wojtecka. Zazwyczaj w takich sytuacjach mówi się “po meczu”, jednak nasze Panie absolutnie nie znają tego powiedzenia. Szybko poprawione ustawienie poszczególnych formacji i próby ataku przynoszą dwie bramki autorstwa Justyny Matusiak. W 24 minucie po dośrodkowaniu piłka znalazł się pod nogami Terski, która mocnym strzałem zza pola karnego pokonała dobrze grającą w tym dniu Parecką. W 45 minucie bramkarka gospodyń musiała skapitulować po raz drugi, bowiem po dośrodkowaniu Wodarz, Matusiak nie dała jej żadnych szans. Taki obrót pierwszej połowy mógł napawać optymizmem.

Choć drugą połowę możemy podsumować jako wyrównaną, to jednak w 71 minucie po stałym fragmencie gry piłkę do bramki Szulc skierowała Walczak, co dało gospodyniom prowadzenie, którego nie wypuściły już z rąk.

Skra: Szulc, Baszewska, Liczko, Matusiak, Wodarz, Kaim, Miniak, Kowalska, Cichoń, Koszownik, Grzonka
Rezerwowe: Młynek, Ozieriańska, Tomczyk, Wojciechowska, Zbirek, Dannheising

Polonia Środa Wielkopolska: Parecka, Falkowska, Ratajczak, Wojtecka, Szukalska, Ciesiółka, Wielińska, Nogalska, Nowak, Grońska, Szewczyk
Rezerwowe: Mądra, Tomaszewska, Mikołajczak, Walczak, Grzybowska, Brzykcy