Liga tuż, tuż..mocni rywale w ostatnich sparingach!

Kolejna dawka piłkarskich emocji miała miejsce w sobotę 14 sierpnia. Na boisko przy ulicy Powstańców zawitały zespoły Polonii Warszawa oraz Piasta Gliwice! Rywale z “górnej półki” mieli sprawdzić dyspozycję naszych zawodników z rocznika 2009 krótko przed startem rozgrywek I ligi wojewódzkiej. Każdy z zespołów rozegrał po cztery 30 minutowe tercje, po dwie z każdym rywalem.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Polonią Warszawa. Dobra organizacja w obronie pozwalała przerywać akcję rywala już w zarodku, co skutkowało przewagą psychologiczną widoczną od pierwszy minut. Nasz zespół grał szybko, składnie i co najważniejsze skutecznie! Kilka sytuacji, w których sprawnie zmieniliśmy centrum gry przyniosło sporo problemów przeciwnikowi, aż w końcu trzykrotnie zmusiło go do kapitulacji. Drugie spotkanie z Polonią było bardziej wyrównane, aczkolwiek trzeba przyznać, że nadal więcej z gry mieli zawodnicy Skry, którzy dodatkowo nie wykorzystali rzutu karnego. Zemściło się to na nas kilka minut później, gdy po rzucie wolnym Polonii i zamieszaniu w polu karnym straciliśmy bramkę na 0:1.

Pierwszego spotkania z Piastem nie możemy zaliczyć do udanych. W naszej grze brakowało agresji, chęci posiadania piłki i zdominowania rywala. Za to druga tercja wyglądała zdecydowanie lepiej. Wyszliśmy wysoko, walczyliśmy o każdą piłkę i graliśmy zdecydowanie szybciej, dzięki czemu po pierwszej remisowej potyczce, tym razem wygraliśmy 3:0.

“Cieszy wysokie zaangażowanie chłopców i przełożenie pracy treningowej na mecze. Jestem zbudowany postawą drużyny przed zbliżającymi się meczami o stawkę.” – tak na gorąco skomentował to Trener Mariusz Czok