Na inaugurację bez punktów – Ladies przegrały swój pierwszy mecz w lidze

W niedzielę, 15 sierpnia kobieca drużyna Skry Częstochowa rozpoczęła zmagania w 1. lidze kobiet. Niestety na inaugurację musiała uznać wyższość drużyny Arini Resovii Rzeszów, przegrywając 0:2.

Przed spotkaniem nastąpiło wręczenie listu gratulacyjnego od Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Pana Henryka Kuli oraz Pucharu za awans do 1. ligi kobiet od Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Pana Zbigniewa Bońka. Wręczenia w imieniu obu Panów dokonał Pan Józef Grząba.

Skra weszła dobrze w mecz, kontrolując wydarzenia boiskowe. Już w 8. minucie meczu z dobrej piłki Justyna Matusiak uderzała głową, lecz piłka przeleciała obok słupka bramki Resovii. W kolejnych minutach akcje Skry nabierały rozmachu. Natalia Liczko i Olga Cichoń raz po raz próbowały pokonać Alicję Barszcz. W pewnym momencie wydawać się mogło, że już za kilka chwil padnie bramka dla gospodyń, lecz to Resovia wykorzystała swoją sytuację i rozpoczęła strzelanie w tym meczu.

W 17. minucie piłkę do bramki debiutującej w Skrze Karoliny Szulc wpakowała Katarzyna Czyż.

Mecz po golu dla przyjezdnych zupełnie się odmienił. Kontrolę nad spotkaniem przejęła Resovia, Skra próbowała wyprowadzać kontrataki. Jeden z nich mógł skończyć się bramką wyrównującą, lecz dobrej sytuacji po prostopadłym zagraniu od Natalii Liczko, nie wykorzystała Justyna Matusiak, dwukrotnie strzelając w bramkarkę rzeszowskiej drużyny. Swoich sił w 42. minucie spróbowały piłkarki Resovii, lecz w środek bramki uderzyła Karolina Bednarz. Do przerwy utrzymał się ostatecznie rezultat 0:1.

Po przerwie, w 53. minucie pokonać Karolinę Szulc strzałem z dystansu próbowała Paulina Koszownik, ale piłkę pewnie złapała bramkarka popularnej “Sovii”. W 57. minucie odpowiedziały jednak bardzo konkretne tego dnia w ataku rzeszowianki. Piłkę na lewej stronie opanowała Bednarz i posłała piłkę w przeciwległy róg bramki Skry Częstochowa. Resovia prowadziła na “Lorecie” już 2:0. W drugiej połowie godne odnotowania były jeszcze tylko dwie sytuacje. W 85. minucie słupek bramki Skry obiła Aleksandra Misiak, a minutę później w poprzeczkę trafiła Karolina Kurasz.

Na inaugurację sezonu w 1. lidze, Skra Ladies Częstochowa przegrała z Arini Resovią Rzeszów 0:2.

W 2. kolejce sezonu 2021/2022 Skra uda się do Środy Wielkopolskiej na mecz z Polonią.

Skra Ladies Częstochowa – Resovia Rzeszów 0-2 (0-1)

Bramki: 17’ Katarzyna Czyż, 58’ Karolina Bednarz

Skra Częstochowa: Karolina Szulc – Małgorzata Miniak, Milena Kowalska, Kinga Baszewska, Stefania Wodarz, Nicola Wojciechowska (63’ Aleksandra Kaim), Paulina Koszownik (67’ Iwona Dannheisig), Justyna Matusiak, Lidia Grzonka, Natalia Liczko, Olga Cichoń

Arini Resovia Rzeszów: Barszcz – Misiak, Łach (61. Gajdur), Bednarz, Florek, Czyż, Bukowiec (70. Dańko), Lindström (67. Michalska), Komanda, Kaput (81. Aumiiller), Kurasz (84. Rostecka).