Kolejne kontrakty w Skrze

Sezon Fortuna 1 Ligi już wystartował, ale nie oznacza to końca podpisywania umów kontraktowych. W tym tygodniu umowy z naszym klubem przedłużyli pomocnik Stanisław Muniak oraz bramkarz Artur Kowalczyk. Umowa tego pierwszego będzie obowiązywać w sezonie 2021/2022, Kowalczyk podpisał dwuletnią umowę.

Muniak w poprzednim sezonie nie miał zbyt wielu okazji do występów, ale przed obecnymi rozgrywkami spisywał się całkiem nieźle w meczach kontrolnych i zdecydował się podjąć walki o miejsce w składzie na pierwszą ligę. – Jak tylko dowiedziałem się o zainteresowaniu Skry odnośnie przedłużenia kontraktu, to długo się nie zastanawiałem. Dobrze czuję się w drużynie i mam nadzieję, że w tym sezonie będę mógł pokazać się w nieco szerszym wymiarze czasowym. W poprzednim mocno przeszkodziła mi kontuzja – powiedział “Staś” po podpisaniu kontraktu.

Artur Kowalczyk jest młodym bramkarzem, z którym w przyszłości wiążemy duże nadzieje, w obecnym sezonie jednak najprawdopodobniej trafi na wypożyczenie do trzeciej ligi. Poprzedni sezon spędził w IV-ligowym Zniczu Kłobuck i wielokrotnie ratował drużynę przed utratą goli. Teraz czas na kolejny krok do przodu, ale Fortuna 1 Liga wydaje się być jeszcze za wysokim pułapem. Tym bardziej, że “Kowal” byłby piątym bramkarzem w kadrze.

Mariusz Rajek