Mnóstwo pytań, konkretne odpowiedzi – za nami przedsezonowa konferencja

Niezwykle miło nam, że przedsezonowa konferencja prasowa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem przedstawicieli mediów, zarówno przybyłych do naszego klubu przy Loretańskiej, jak i biorących udział online za pośrednictwem transmisji. Prezes Artur Szymczyk, trenerzy i zawodnicy zostali wręcz zasypani pytaniami, co tylko potwierdza, że awans Skry do Fortuna 1 Ligi odbił się naprawdę szerokim echem.

Na początku prezes Szymczyk poinformował o parafowaniu umowy z firmą Joma, która została partnerem technicznym naszego klubu na najbliższe dwa lata. Zawodnicy zaprezentowali się w nowych koszulkach, w których już w piątek (30.07) zainaugurujemy sezon w Fortuna 1 Lidze. – Pozyskanie takiego partnera to korzyści dla klubu, ale i zobowiązania – powiedział sternik Skry. – Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać tak ciekawy projekt jak Skra Częstochowa. To klub, który z A klasy bardzo szybko awansował do Fortuna 1 Ligi – dodał Konrad Sierociński, przedstawiciel sponsora technicznego.

Kiedy przyszedł na pytania dziennikarzy, tymi najgorętszymi były kwestie rozgrywania spotkań domowych, rozbudowy stadionu przy Loretańskiej, przetargu na promocje miasta poprzez piłkę nożną, czy wielu zmian w kadrze po awansie. – Przed klubem duże oczekiwania, aby dobrze zaprezentować się w Fortuna 1 Lidze. Kadrę w większości mamy skompletowaną. Przed nami ostatnie przygotowania do meczu w Kielcach, czekamy na ten mecz na pewno z dużą niecierpliwością – rozpoczął trener Jakub Dziółka. – Wydaje się naturalne, że obie częstochowskie drużyny grać będą przy Limanowskiego. W innym wypadku wyglądałoby to bardzo źle wizerunkowo dla miasta, że kolejna drużyna z Częstochowy nie ma gdzie rozgrywać spotkań na wysokim szczeblu rywalizacji – odniósł się do kwestii obiektu prezes Artur Szymczyk. Pełny zapis konferencji można obejrzeć tutaj: