Pewna wygrana z Górnikiem II Zabrze

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem Fortuna 1 Ligi nasza drużyna urządziła sobie mały trening strzelecki pewnie pokonując rezerwy Górnika Zabrze 4:0.

Spotkanie zostało rozegrane na boisku w Starczy i miało zamknięty charakter dla publiczności. Skra na prowadzenie wyszła dość szybko, bo już w 7. minucie. Uderzeniem głową golkipera zabrzan pokonał Mariusz Holik. Górnik mógł wyrównać w 29. minucie, ale Nikodem Sujecki wyczuł intencje strzela i nawet w tak pozornie trudnej sytuacji jak rzut karny nie straciliśmy bramki.

Na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do drugiej połowy. W 60. minucie prowadzenie podwyższył Dawid Niedbała, a rywali złudzeń 11 minut później pozbawił Dawid Wojtyra. Wynik końcowy w 90. minucie ustalił zakontraktowany tego samego dnia Mikołaj Kwietniewski. W całym meczu były zawodnik m. in. młodzieżowej ekipy Fulham pokazał się z bardzo dobrej strony i w lidze powinien dać Skrze sporo jakości. Warto odnotować także, że przy dwóch ostatnich golach asystował młody Adrian Żabik, który w tym tygodniu wspólnie z Jakubem Hajdą podpisali pierwsze zawodowe kontrakty w seniorskiej piłce.

Już za 6 dni Skra zainauguruje występy w Fortuna 1 Lidze. Na Suzuki Arenie w Kielcach zmierzymy się z Koroną. Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane w Częstochowie, ale kwestia gdzie będziemy rozgrywać spotkania domowe wciąż nie została rozstrzygnięta.

Skra Częstochowa – Górnik II Zabrze 4:0 (1:0)

1-0 Mariusz Holik 7′ (asysta Nocoń)
2-0 Dawid Niedbała 60′  (asysta Kwietniewski)
3-0 Dawid Wojtyra 71′ (asysta Żabik)
4-0 Mikołaj Kwietniewski 90′ (asysta Żabik)