Podstawowi zawodnicy na dłużej ze Skrą!

Piątek (16.07) przyniósł nam aż cztery kontrakty na nowy sezon. Tym razem nowe, dwuletnie umowy parafowali zawodnicy, którzy z naszym klubem związani są już od dłuższego czasu. Mowa o Piotrze Noconiu, Rafale Brusiło, Dawidzie Niedbale i Krzysztofie Naporze. Każdy z tych zawodników był i wierzymy, że będzie niezwykle ważnym elementem układanki o nazwie Skra Częstochowa.

“Rafka”, nasz podstawowy obrońca z wymienionego kwartetu może pochwalić się najkrótszym stażem przy Loretańskiej. To zawodnik, który rzadko zmienia barwy klubowe, jest wychowankiem Ślęzy Wrocław, a przed Skrą przez wiele sezonów występował w Odrze Opole. Sezon 2021/2022 będzie dla niego trzecim w naszym klubie.

Pozostała trójka tworzy linię pomocy. Krzysiek Napora zagra w Skrze już piąty sezon z rzędu. Dla rywali szczególnie groźne są jego dośrodkowania w pole karne. Na “Loretę” przybył w 2017 roku i już w pierwszym roku występów mógł świętować ogromny sukces jakim był awans do drugiej ligi.

“Nocek” i “Dejwol” to już w zasadzie żywe legendy Skry. Można powiedzieć, że z naszym klubem związani są przez zasiedzenie. Dla Piotrka będzie to ósmy sezon w Skrze, dla Dawida dziesiąty seniorski przy Loretańskiej, choć wychowankiem jest od najmłodszych kategorii. Bez Noconia ciężko wyobrazić sobie skład Skry, zmieniali się trenerzy, ale to od niego zaczynali ustalanie wyjściowej jedenastki. Zawodnik kreatywny, ale najlepiej czuje się z przodu. Wskutek kontuzji Adama Olejnika godnie reprezentuje rolę kapitana. Dawid z kolei to zawodnik, który wstawia głowę tam, gdzie inni baliby się nogę. Zawsze zostawia całe serce na boisku. W ostatnim czasie wykorzystywany był jako dżoker wchodzący z ławki. Po awansie do Fortuna 1 Ligi razem z “Nockiem” przyznawał, że chyba czas najwyższy związać się ze Skrą kontraktem dożywotnim. Na razie cieszymy się, że będziemy ich oglądać przez co najmniej dwa najbliższe sezony.

– Cieszę się bardzo, że udało się zatrzymać najważniejsze osoby w zespole, osoby, które miały duży wkład na osiągnięty wynik na przestrzeni ostatnich lat. Oprócz jakości, którą pokazali w drugiej lidze dają drużynie naprawdę dużo i są wyznacznikiem naszego charakteru. To ważne patrząc przez pryzmat trudnych spotkań jakie czekają nas na boiskach pierwszej ligi. Mając ten szkielet i młodzieżowców, których zakontraktowaliśmy możemy myśleć o kolejnych wzmocnieniach drużyny – skomentował pozostanie całej czwórki wiceprezes Piotr Wierzbicki.

Mariusz Rajek