Zaczynamy sparingi. Na początek Wisła Płock

Pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu zwieńczymy meczem kontrolnym z atrakcyjnym rywalem. W sobotę (10.07) Skra w Warce zmierzy się z 12. drużyną poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy – Wisłą Płock. Spotkanie będzie pierwszą weryfikacją umiejętności dla nowo pozyskanych zawodników oraz tych, którzy walczą o angaż w naszym klubie.

Dla naszych rywali będzie to już trzeci mecz sparingowy w tym okresie przygotowawczym. Na początek zgrupowania w Warce drużyna trenera Macieja Bartoszka mierzyła się z cypryjską Omonią Nikozja remisując 1:1. W drugim spotkaniu kontrolnym „Nafciarze” ulegli 0:2 Widzewowi Łódź. Mecz z naszą drużyną zakończy dla płocczan ten etap przygotowań do PKO Ekstraklasy, która zainauguruje sezon 2021/2022 tydzień wcześniej (23-25.07) od Fortuna 1 Ligi.

Możliwość towarzyskiej gry z przedstawicielem najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce to dla nas duża nobilitacja i pokłosie sukcesu Skry jakim był niedawny awans na zaplecze ekstraklasy. Nasz zespół jest w mocnej przebudowie po odejściu 11 zawodników. Będzie to pierwsza okazja do zgrania się pozyskanych w ostatnim czasie graczy oraz tych, którzy ze Skrą mają związać się umową w najbliższym czasie. Początek sparingu wyznaczono na godzinę 11.00.