Skra ubiega się o środki na promocję miasta poprzez sport

Na fali awansu do Fortuna 1. Ligi Skra Częstochowa uzyskała możliwość ubiegania się o miejskie środki na promocję miasta poprzez sport – promocja poprzez piłkę nożną. Co oczywiste, postanowiliśmy z takiej możliwości skorzystać. We wtorek (29.06) o godzinie 12.00 miało miejsce otwarcie ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Przypominamy, że miasto na ten cel ma przeznaczone 1,5 miliona złotych.

O środki z tej puli mogą ubiegać się drużyny biorące udział w rozgrywkach ekstraklasy lub I ligi, w których uczestniczy minimum 16 drużyn w jednej grupie. Oferta Skry opiewa na kwotę 1 230 000 zł brutto. Drugą ofertę złożył Raków Częstochowa. Wnioskowana kwota przez klub z ulicy Limanowskiego to 1 490 000 zł brutto.