Letni plan sparingów Skry już znany

Wciąż radujemy się z ogromnego sukcesu jakim było wywalczenie w minioną sobotę (19.06) awansu do Fortuna 1. Ligi, ale piłkarskie życie pędzi w sposób nieubłagany i powoli musimy już myśleć o nowym sezonie, który spędzimy na zapleczu ekstraklasy. Inauguracja sezonu zaplanowana została na ostatni weekend lipca, a nasi piłkarze przygotowania rozpoczną już 5 lipca. W okresie przygotowawczym zaplanowaliśmy pięć spotkań kontrolnych.

Drużyna stawi się po zasłużonym, aczkolwiek krótkim urlopie na pierwszych zajęciach o godzinie 17.00 w poniedziałek (05.07) na stadionie przy Loretańskiej. Po testach motorycznych i zajęciach na własnych obiektach przyjdzie czas na sparingi. Pierwszy z nich rozegramy w sobotę (10.07), a rywalem będzie spadkowicz z ligi, do której właśnie awansowaliśmy, a więc GKS Bełchatów. Później przyjdzie czas na rywala z nieco niższej półki, a mianowicie wicemistrza IV ligi śląskiej – Znicz Kłobuck (14.07). Najważniejszym punktem spotkań kontrolnych będzie starcie z rywalem zza miedzy- aktualnym wicemistrzem Polski oraz zdobywcą Pucharu Polski – Rakowem. Ten mecz ma zostać rozegrany w niedzielę (18.07), a dla rywali będzie próbą generalną przed debiutem w europejskich pucharach.

Na drugą część okresu przygotowawczego mamy zaplanowane konfrontacje z rywalami z niższych klas rozgrywkowych. W środę (21.07) planujemy zagrać z IV-ligową Przemszą Siewierz, a trzy dni później z występującymi w III lidze rezerwami Górnika Zabrze. W harmonogramie meczów kontrolnych mogą zajść jeszcze drobne zmiany, ale większych korekt nie należy się spodziewać. Dobrą informacją na pewno jest to, że wszystkie mecze mamy zagrać w Częstochowie lub w okolicach. O godzinach rozpoczęcia poszczególnych spotkań informować będziemy na bieżąco. Inauguracja sezonu 2021/2022 w Fortuna 1. Lidze zaplanowana została na 31 lipca. Na razie terminarz nie jest jeszcze znany.

SPARINGI – LATO 2021:

10 lipca – GKS Bełchatów