Prezydent osobiście pogratulował Skrze

W poniedziałek (21.06), dwa dni po historycznym sukcesie naszego klubu jakim było wywalczenie awansu do Fortuna 1. Ligi miało miejsce spotkanie w gościnnych progach restauracji “Tango” z prezydentem Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem, posłem ziemi częstochowskiej Zdzisławem Wolskim oraz senatorem Wojciechem Koniecznym. Władze miasta pogratulowały sukcesu Skrze oraz życzyły dalszych sukcesów.

W kameralnym spotkaniu uczestniczyli niemalże wszyscy zawodnicy pierwszej drużyny ze swoimi partnerkami, zarząd Skry, pracownicy szczebla administracji, marketingu, oraz media klubowe. Obecność prezydenta oraz ważnych polityków podkreśliła wagę sukcesu odniesionego przez nasz Klub. – Z okazji awansu do rozgrywek wyższego szczebla – Fortuna 1. Ligi składam najserdeczniejsze gratulacje zawodnikom, szkoleniowcom, działaczom oraz sponsorom i kibicom Skry. Jestem pełen uznania w związku z ogromnym sukcesem Skry, tym bardziej cennym, że osiągniętym w roku jubileuszowym 95-lecia istnienia Klubu. Życzę dalszych sukcesów w przyszłości, udanych występów w rozgrywkach ligowych oraz satysfakcji z wykonywanej pracy – powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Ciepłych słów pod adresem Skry nie szczędzili również poseł Zdzisław Wolski oraz senator Wojciech Konieczny, który przyznał nawet, że w przeszłości trenował w koszykarskiej sekcji naszego klubu. – Wielki sukces, który odnieśli piłkarze Skry zapisze się na zawsze w historii Klubu oraz całego sportowego środowiska miasta Częstochowy. Wywalczony awans przenosi drużynę na wręcz historyczny poziom rywalizacji, który ostatnio na tak wysokim szczeblu miał miejsce prawie 70 lat temu – przyznał senator Konieczny. Wszyscy zawodnicy oraz osoby związane ze Skrą otrzymali z rąk prezydenta pamiątkowe medale uwieczniające największy jak dotąd sukces Skry. – Mam nadzieję, że Skra w pierwszej lidze będzie osiągać jak najlepsze wyniki, a potem może przyjdzie czas na realizację kolejnych marzeń – dodał poseł Zdzisław Wolski.