Skra z licencją na eWinner 2. Ligę!

W miniony piątek (28.05) obradowała Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, a dziś poznaliśmy jej werdykty. Z dużą ulgą i radością przyjęliśmy informację o przyznaniu Skrze licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach eWinner 2. Ligi w sezonie 2021/2022. Niemniej do końca zamierzamy walczyć o udział w barażach o Fortuna 1. Ligę.

Licencja dla naszego klubu objęta została nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Na Skrę nałożony został ponadto środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 1000 zł za naruszenie kryteriów infrastrukturalnych. – Cieszymy się z otrzymanej licencji na grę w drugiej lidze w przyszłym sezonie, ale myślami jednak jesteśmy cały czas przy ostatnim meczu ligowym i barażach, bo wierzymy że w nich zagramy. Mając licencję na grę w pierwszej lidze bardziej wolelibyśmy skupiać się nad organizacją spektakli ligowych na tym szczeblu rozgrywkowym. Co do nałożonej kary finansowej za naruszenie kryteriów infrastrukturalnych, to nie otrzymaliśmy jeszcze uzasadnienia i nie wiemy do końca czego dotyczy, choć możemy spodziewać się, że chodzi o stan murawy i kilka drobnych szczegółów wynikających z charakterystyki obiektu przy ulicy Loretańskiej, jak choćby miejsca dla niepełnosprawnych, które znajdują się w strefie „0”, gdzie mogą przebywać tylko zawodnicy, sędziowie i osoby związane z organizacją zawodów – skomentował decyzję piłkarskiej centrali Piotr Wierzbicki, wiceprezes Skry, odpowiedzialny w naszym klubie m. in. za kwestie bezpieczeństwa.