Kolejny piłkarski weekend za nami!

Jak co tydzień śpieszymy z najnowszymi informacjami dotyczącymi rozgrywek naszych zespołów młodzieżowych. Tym razem przyszło Nam się zmierzyć m.in. z zespołami z Jastrzębia, Katowic, Bielska-Białej czy Częstochowy. Zapraszamy do lektury!

A 1 –  1 liga wojewódzka juniorów starszych  U-19 (r. 2002/2003)
Podbeskidzie Bielsko Biała – Skra  Częstochowa 0 – 2   
niedziela, 30.05.2021 g. 10.00
Bielsko Biała, ul. Młyńska 52 (sztuczna murawa)

W środę 26 maja kolejną kolejkę spotkań rozegrała I liga juniorów starszych. Bardzo dobrze poradzili sobie podopieczni Trenera Tomasza Szymczaka, którzy pokonali swoich rówieśników aż 6:0!

Kilka słów dotyczących meczu od samego Trenera: “Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, choć pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej wygranej. Pierwsza połowa to wysoki pressing każdej ze stron, mecz był żywy i bardzo dynamiczny, a na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem po rzucie karnym wykorzystanym przez Błędowskiego. Początek drugiej połowy to szybko zdobyta bramka przez Słabosza po podaniu Żabika, a chwilę później czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości. Od tego momentu mecz był już pod pełną kontrolą naszego zespołu, a kolejne trafienia zaliczyli Żabik, Krawczyk, Norberciak i Nurek. Podsumowując, cieszymy się z kolejnej okazałej wygranej, dzięki której nasz cel jest coraz bliższy do osiągnięcia. Gratuluję zespołowi postawy w całym spotkaniu, bo choć mecz nie zapowiadał się na tak wysokie zwycięstwo, to po wydarzeniach z początku drugiej połowy i strzeleniu trzeciej bramki mogło wtargnąć się rozluźnienie. Jednak zespół pokazał po raz kolejny dojrzałość i charakter do końcowego gwizdka.”

 

B 2 –  1 liga wojewódzka juniorów młodszych  U-16 (r. 2005)
GKS Jastrzębie Zdrój – Skra  Częstochowa 2 – 3
niedziela, 30.05.2021 g. 13.00
Jastrzębia Zdrój, ul. Kościelna 1 A

Po bardzo zaciętym boju zespół juniorów młodszych przywozi z Jastrzębia 3 punkty! “Mecz walki w deszczu i na słabym boisku. Przewaga naszego zespołu przeplatała się z prostymi błędami indywidualnymi. Niewykorzystane sytuacje i sprowokowany rzut karny sprawił, że musieliśmy włożyć więcej wysiłku w wypracowanie wyniku. Ostatecznie wygrywamy, ale wynik mógł być wyższy.” – tak zrelacjonował nam ten mecz Trener Bartek Gałkowski.

D 1 –  2 liga wojewódzka młodzików starszych  U-13 (r. 2008)
GKS GieKSa Katowice – Skra Częstochowa 5 – 2
niedziela, 30.05.2021 g. 09.00
Katowice , ul. Alfreda 1 (boisko Kolejarz)

Na bardzo trudny wyjazd udał się Trener Karol Pikoń wraz ze swoimi zawodnikami. Po wyrównanym spotkaniu niestety musimy uznać wyższość katowickich rywali.

“Bardzo rzadko po przegranych spotkaniach można być zadowolonym z gry drużyny szczególnie tracąc pięć bramek, jednak w moim odczuciu mecz był wyrównanym spotkaniem od pierwszej do ostatniej minuty. Przeciwnik przeważył szalę zwycięstwa przede wszystkim skutecznością pod naszą bramką mając tak zwany “dzień konia”. Bardzo rozwijające spotkanie i z dużym optymizmem podchodzimy do rewanżu na Loretańskiej już za dwa tygodnie.”  -komentarz tego spotkania Trenera Karola.

 

E 1 –  3 liga okręgowa orlików starszych  U-10 (r. 2011)
Ajaks 2 Częstochowa – Skra 3 Częstochowa 3 – 10
piątek, 28.05.2021 g. 17.00
Częstochowa , ul. Starzyńskiego 10 – boisko SP 50

Ze starszymi i mocniejszymi fizycznie rywalami nigdy nie gra się łatwo, trzeba włożyć dużo zaangażowania i chęci do walki na boisku. Nie inaczej było tym razem, gdzie na orliku przy Kukuczki zespół rocznika 2011 podejmował rok starszych zawodników Ajaksu Częstochowa.

“Rywale postawili nam wysoko poprzeczkę szczególnie w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 3:3. Mecz obfitował w wiele szybkich akcji, dużo ciekawych pojedynków 1v1. Naszą drużynę trzeba pochwalić za pewność siebie, upór i konsekwencję jaką pokazali. Były to naprawdę udane zawody pod względem założeń przedmeczowych jakie sobie wyznaczyliśmy.” – tak w kilki słowach streścił nam ten mecz Trener Łukasz Łykowski

E 2 –  1 liga okręgowa orlików młodszych  U-10 (r. 2011)
Skra 1 Częstochowa – Ajaks 1 Częstochowa 4 – 10   
sobota, 29.05.2021 g. 10.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

Po piątkowej wygranej przyszedł czas na bardzo zimny prysznic dla zawodników rocznika 2011. W sobotę na boisku przy Powstańców podjęli niezwykle zdeterminowany zespół Ajaksu I.

“Gdyby mecz zakończył się po pierwszej połowie, to myślę, że i my i zawodnicy udalibyśmy się do domów w bardzo dobrych humorach. Rywale grali bardzo twardo, wykazywali się ogromnym zaangażowaniem i skutecznie przechodzili do kontrataków po naszych (bądź co bądź) nielicznych stratach piłki w atakach pozycyjnych. Trzeba pochwalić zespół za grę do przerwy, ponieważ pokazali kawał naprawdę dobrej piłki. Dobre wybory, które zazwyczaj wiązały się głównie z podaniami dającymi postęp w grze, bardzo skuteczna gra 1v1 i stwarzanie sobie wielu sytuacji bramkowych. Szkoda, że nie udało się tego kontynuować po przerwie. Druga część spotkania to koncertowa gra Ajaksu. Determinacja jaką pokazali była godna podziwu, znów nasz zespół nie zareagował odpowiednio na działania przeciwników. Decydujący był początek drugiej połowy, w której Ajaks wykorzystał trzy nadarzające się sytuacje, a my trzy sytuacje z rzędu zmarnowaliśmy. Mówi się trudno, a pracuje się dalej! Na pewno naszym zawodnikom przyda się taka nauczka.”

E 2 –  1 liga okręgowa orlików młodszych  U-10 (r. 2012)
Skra 2 Częstochowa – Pogoń Kamyk 5 – 3
piątek, 28.05.2021 g. 17.00
Częstochowa – Orlik SP 9 , ul. Sobieskiego

Po raz kolejny naszym zawodnikom przyszło się mierzyć ze starszymi od siebie rywalami. Również po raz kolejny udało Nam się wyjść zwycięsko z tej potyczki i to w dobrym, piłkarskim stylu!

Trener Marek Juszczyk pokusił się o kilka słów “Po zeszłotygodniowej wygranej z Lotem Konopiska przyszło zmierzyć się nam z kolejnym trudnym rywalem złożonym w większości z zawodników urodzonych w roku 2011, Pogonią Kamyk. Nasza drużyna podeszła do meczu zdeterminowana i głodna rewanżu za wysoką porażkę w Kamyku. Zaczęliśmy bardzo mocno i już w 40 sekundzie otworzyliśmy wynik spotkania. Z minuty na minutę nasi zawodnicy stawali się pewniejsi siebie na boisku i tworzyli groźne akcje w ofensywie, dokładając do tego bardzo wysoki pressing i odbiór na połowie przeciwnika. Gdy oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi i on stworzył sobie kilka groźnych akcji to świetnie dysponowany golkiper gospodarzy dwoił się i troił broniąc bardzo groźne strzały dzięki czemu na przerwę zeszliśmy prowadząc 3-1. Druga połowa była już bardziej wyrównana i obie drużyny strzeliły w niej po dwie bramki. Końcowy wynik 5-3 dla młodych zawodników Skry. Reasumując: cieszy wygrana ale bardziej od wygranej cieszy postęp jaki zawodnicy zrobili w ostatnim czasie – szczególnie mentalny, który pokazał im że są w stanie walczyć jak równy z równym ze starszymi zawodnikami.”

Bardzo intensywne piątkowo-sobotnie granie zaliczyli Skrzacy z rocznika 2013.

F 1 –  1 liga okręgowa żaków młodszych  U-09 (r. 2013)
Skra 2 Częstochowa 13’ – Hutnik Kraków   (mecz kontrolny)
sobota, 29.05.2021 g. 12.00
Kraków Suche Stawy, ul. Ptaszyckiego 4

W piątek odbyli grę wewnętrzną, a w sobotę udali się do Krakowa, aby rozegrać sparing z zespołem Hutnika Kraków. Oto jak podsumował oba te wydarzenia Trener Maciek Suszczyk: “Rocznik 2013 został podzielony na dwa składy i zawodnicy grali między sobą. Głównym celem sparingów wewnętrznych jest przypomnienie oraz doskonalenie poruszania i zachowań na boisku. Sparingi z Hutnikiem odbywały się w formule 4×25 minut dla obu grup na dwóch boiskach. Dziś chłopcy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, od samego początku widać było zaangażowanie oraz chęć zwycięstwa. Od początku każdej tercji szybki odbiór piłki oraz walka o każda piłkę widoczna była na obu boiskach. Zawodnicy mieli mnóstwo okazji podbramkowych co wykorzystywali, kolejne wyjazdowe doświadczenia zebrane.”

 

Wyczekujcie drugiej części relacji z pozostałych grup Młodej Skry!