Weekend pełen zdobyczy punktowych!

Jako, że za nami kolejny weekend, to pora na podsumowanie ostatnich kolejek ligowych oraz gier turniejowych zespołów Młodej Skry. Nasze zespoły zmierzyły się z wieloma klasowymi rywalami jak Zagłębie Sosnowiec, GKS Jastrzębie, Ruch Chorzów czy GKS Katowice i Śląsk Wrocław! Klasycznie już, zaczynamy od najstarszych zespołów:

A 1 –  1 liga wojewódzka juniorów starszych  U-19 (r. 2002/2003)
Skra  Częstochowa  – GKS 1962 Jastrzębie Zdrój  2 – 1 
niedziela, 16.05.2021 g. 12.00
MSP Skra , ul. Loretańska 20, Częstochowa

Bramki- 67’Błędowski, 73’Żabik

Skład – J.Hajda, S.Rydz, M.Mikołajczyk, J.Załucki, D.Błędowski (85’K.Załęski), M.Kempa, B.Ziętara, W.Norberciak,  J.Rumin, R.Płatek (89’P.Glin), A.Żabik

Jak zwykle po meczu o komentarz poprosiliśmy Trenera Tomasza Szymczaka: “Pomimo kilku kontuzji i pauzujących za kartki Nurka i Chelińskiego wygrywamy kolejne spotkanie tym razem z GKS Jastrzębie. W pierwszej połowie spotkania można było dostrzec naszą optyczną przewagę, lecz sytuacji z gry stworzyliśmy jak na lekarstwo. Natomiast głównie po stałych fragmentach gry można było pokusić się o strzelenie bramki. Druga połowa to ponownie początek pod nasze dyktando i po jednej z akcji w 67 minucie zawodnik gości zagrał piłkę ręką w polu karnym. Po raz kolejny pewnym egzekutorem okazał się Daniel Błędowski. Parę minut później mamy 2:0, Adrian Żabik urwał się z własnej połowy i pięknym strzałem z 20 metrów nie dał szans bramkarzowi gości. Od tego momentu goście rzucili się do odrabiania strat i w 83 minucie Hajda został pokonany sprytnym strzałem sprzed pola karnego. W końcówce było wiele emocji ale ostatecznie wygrywamy 2:1 i w mojej opinii zasłużenie. Podsumowując to spotkanie, pomimo braku kilku podstawowych zawodników zasłużenie je wygrywamy. Cieszę się, że chłopcy ponownie stanęli na wysokości zadania i podtrzymali dobrą passę. W ostatnich 5 spotkaniach notujemy 4 zwycięstwa i 1 remis, bardzo dobra praca na treningach zaczyna przynosić efekty, oby tak dalej.”

Ślemy gorące gratulacje dla Trenera Tomasza i dla naszego najstarszego zespołu, który w ostatnich kolejkach przynosi nam bardzo dużo powodów do dumy!

Słabiej wypadli w ten weekend zawodnicy trenera Gałkowskiemu. Nasi juniorzy młodsi nie sprawili niespodzianki i wysoko ulegli faworyzowanej ekipie częstochowskiego Rakowa. Druzyna z Limanowskiego, w meczu na szczycie rozgreywek trzeciej ligi wojewódzkiej, wzmocniona zawodnikami Centralnej Ligi Juniorów okazała się zbyt silna i gładko udowodniła swoją wyższość wygrywając aż 9 – 1.

B 1 –  3 liga wojewódzka juniorów młodszych  U-17 (r. 2004)
Raków Częstochowa  – Skra  Częstochowa  9 – 1    
niedziela, 16.05.2021 g. 12.00
MSP Raków, ul. Limanowskiego 83, Częstochowa
 

C 1 –  2 liga wojewódzka trampkarzy starszych  U-15 (r. 2006)
Ruch Chorzów S.A. – Skra Częstochowa 2 – 1  
niedziela, 16.05.2021 g. 09.00
Chorzów – Kresy, ul. Wolności 139

Bramki: Szałaj

“Bardzo dobry mecz w wykonaniu drużyny. Dobra realizacja założeń przedmeczowych, jednak nie udało Nam się wystrzec błędów indywidualnych i straty bramek po fazach przejściowych.” – tak skomentował występ swoich podopiecznych Trener Robert Siuda

 

C 2 –  1 liga wojewódzka trampkarzy młodszych  U-14 (r. 2007)
Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 1 – 2   
sobota, 15.05.2021 g. 13.00
Sosnowiec, ul. Kresowa 1

Po pechowym remisie z AP Champions Rybnik drużyna z rocznika 2007 przywozi 3 punkty z Sosnowca. Kilka słów o wyjazdowym spotkaniu Trenera Pawła Rycharskiego: “Bardzo dobrze zrealizowaliśmy swoje założenia, jedną z bramek strzelamy po trenowanym SFG, co na pewno cieszy. Do przerwy prowadziliśmy 2-1 i ten wynik już nie zmienił się do ostatniej minuty.”

 

Tym razem to Trener Karol Pikoń zaliczył aktywną sobotę. Jego zespół najpierw o godzinie 10 podejmował na wyjeździe Akademię Sportową Lubliniec, by o 14, już w mieszanym składzie wraz z rocznikiem 2007 rozegrać mecz z Ajaksem Częstochowa. Oto, co miał Nam do powiedzenia Trener Karol po obu tych spotkaniach:

D 1 –  2 liga wojewódzka młodzików starszych  U-13 (r. 2008)
AS Lubliniec – Skra Częstochowa  0 – 2
sobota, 15.05.2021 g. 10.00
Lubliniec, ul. 74-go Górnośląskiego  Pułku Piechoty 7

“W dniu dzisiejszym drużyna została postawiona przed nowym wyzwaniem, jakim było przygotowanie własnych założeń na spotkanie z rówieśnikami z Lublińca, korektę swoich założeń w przerwie oraz konstruktywną analizę realizacji celów po spotkaniu. Mecz przebiegał pod dyktando naszej drużyny, która szybko wyszła na prowadzenie i podwyższyła wynik spotkania jeszcze przed przerwą. W drugiej części meczu po kilku składnych akcjach nie dopisuje nam szczęście, ponieważ notorycznie obijamy słupki i poprzeczkę bramki Akademii. Oddać należy przeciwnikowi, że potrafili też groźne przechodzić do ataku szybkiego i oddać kilka celnych strzałów, jednak Tajchman po raz kolejny zachowuje czyste konto. Dziękuję drużynie za dzisiejsze spotkanie.”

C 2 –  3 liga wojewódzka trampkarzy starszych  U-14 (r. 2007/2008)
Skra Częstochowa – Ajaks Częstochowa 2 – 1
sobota, 15.05.2021 g. 14.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

“Spotkanie z niepokonaną dotąd drużyną Ajaksu okazało się sporym wyzwaniem. Przeciwnik od początku ustawiony w obronie niskiej próbował swoich sił w ataku szybkim, jednak dobrze radzący sobie w tym spotkaniu duet środkowych obrońców nie pozwolił na oddanie w pierwszej połowie strzału, których nasza drużyna miała sporo głównie po uderzeniach Wolskiego sprzed pola karnego. Początek drugiej połowy zwiastował trafienie dla naszej drużyny, jeszcze mocniej podchodzimy do przeciwnika, jednak to Ajaks po długim podaniu do skrzydła i zamieszaniu w polu karnym uzyskuje prowadzenie. Po stracie bramki zaczynamy grać jeszcze szybciej i skuteczniej. Najpierw trafiamy po rzucie rożnym, a później po rzucie wolnym Skwarczyński odnotowuje trafienie, dzięki któremu uzyskujemy 3 punkty.”

 

D 2 –  1 liga wojewódzka młodzików starszych  U-12 (r. 2009)
Skra Częstochowa – KS AP Gliwice 4 – 1
sobota, 15.05.2021 g. 12.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

Drugi raz w krótkim odstępie czasowym przyszło się zmierzyć zespołowi rocznika 2009 z rówieśnikami z AP Gliwice. Na “naszym terenie” padł dokładnie taki sam wynik jak na terenie rywala, a to krótka relacja meczu słowami Trenera Mariusza Czoka: “Pierwsza połowa spotkania zaczęła się dla nas bardzo dobrze, ponieważ pięknym strzałem z rzutu wolnego, z imponującej odległości popisał się Pilarski. Podobnie jak w Gliwicach – mieliśmy naprawdę sporo sytuacji, jednak nasza niemoc strzelecka trwała w najlepsze. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Graliśmy zdecydowanie szybciej, dokładniej co przekłada się na kolejne zdobyte bramki. W końcówce spotkania wpada drugi gol wyjątkowej urody, jednak strzelcem tej bramki był zawodnik z Gliwic. Podsumowując zespół dziś rozegrał dwie różne połowy.”

 

Słodko-gorzki weekend zaliczyli zawodnicy Trenera Krystiana Kotarskiego.

E 1 –  1 liga okręgowa orlików starszych  U-11 (r. 2010)
Raków Częstochowa – Skra 1 Częstochowa  10 – 2
piątek, 14.05.2021 g. 18.30
MSP Raków, ul. Limanowskiego 83, Częstochowa

E 1 –  1 liga okręgowa orlików starszych  U-11 (r. 2010)
Skra 2 Częstochowa – Gmina Kłomnice 16 – 2
piątek, 14.05.2021 g. 16.30
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

 

E 1 –  3 liga okręgowa orlików starszych  U-10 (r. 2011)
Stradom Częstochowa – Skra 3 Częstochowa  3 – 10
piątek, 14.05.2021 g. 17.00
Częstochowa Stradom , ul. Sabinowska 11/23

Na wyjazd, jednak wcale nie taki daleki wybrali się zawodnicy z rocznika 2011. Podopieczni Trenerów Kokota i Łykowskiego podejmowali w piątek rok starszych zawodników z KS Stradom Częstochowa. Mecz zechciał nam zrelacjonować Trener Łukasz Łykowski: “Początek meczu dość nerwowy w naszym wykonaniu, widać było, że szukaliśmy w pierwszych 10 minutach swojego rytmu. Trzy stracone gole wcale nie zniechęciły naszych zawodników do dalszej gry, która z minuty na minutę co raz bardziej przechodziła pod nasze dyktando. Drużyna dziś pokazała wysoką kulturę gry w piłkę i nieustępliwość, która jest bardzo znacząca w meczach ze starszymi i silniejszymi rywalami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego występu chłopców.”

E 2 –  1 liga okręgowa orlików młodszych  U-10 (r. 2012)
Victoria Częstochowa – Skra 2 Częstochowa 9 – 4
sobota, 15.05.2021 g. 12.00
Częstochowa – Victoria , ul. Krakowska 80

 

Rocznik 2013 wybrał się w sobotę na mocno obsadzony turniej do Opola. Turniej odbywał się na głównym stadionie Odry Opole. Na czterech boiskach, w formule 2 grupy każdy mecz po 18 minut. Nasz zespół w turnieju mierzył się między innymi ze Śląskiem Wrocław, GKS Katowice, Ślęza Wrocław, Olympic Wrocław, Miedź Legnica i wiele innych. W turnieju uczestniczyło 16 drużyn, a finalnie nasz zespół zajął 4 miejsce!

“Jestem zadowolony z występu moich zawodników w turnieju. Od samego początku widać było zdeterminowanie, chęć walki, szybki odbiór piłki, co skutkowało zdobywaniem bramek. W ostatnich meczach, a szczególnie w półfinale oraz meczu o 3 miejsce widać było zmęczenie u naszych zawodników ale cały turniej na duży plus!” – tak w kilku słowach streścił nam występ drużyny Trener Maciek Suszczyk

Najmłodszym z zespołów, którego pochłonęła dawka piłkarskich emocji był zespół rocznika 2014! W sobotę w Sosnowcu w trójmeczu rywalizowali z zespołami Zagłębia Sosnowiec i Rozbarku Bytom. 15 Naszych młodych zawodników wykazało się nie lada zaangażowaniem, co przełożyło się na dobrą grę i wiele bramek! Trzymamy kciuki za dalszy, owocny rozwój najmłodszych skrzackich adeptów!