Wiele emocji w ważnych spotkaniach!

Niezmiernie emocjonująco było w dwóch spotkaniach naszych zespołów. Mowa o zespole A1 Trenera Tomasza Szymczaka oraz zespole D2 Trenera Mariusza Czoka. Trenerzy wraz ze swoimi zawodnikami grając na wyjeździe wygrali bardzo ważne mecze, które na pewno znajdą swoje przełożenie na układ tabeli ligowej.

A 1 –  1 liga wojewódzka juniorów starszych  U-19 (r. 2002/2003)
ROW Rybnik – Skra  Częstochowa  1 – 3
środa, 12.05.2021 g. 18.00

1 – 0 ROW Rybnik 16′
1 – 1 Błędowski 29′
1 – 2 Kempa 48′
1 – 3 Norberciak 54′

Skra:

Hajda – Cheliński (82′ Rydz), Mikołajczak, Załucki (90′ Gawlas), Błędowski (86′ Płatek) – Nurek (70′ Załeski), Kempa, Norberciak (75′ Ziętara), Rumin – Słabosz (60′ Krawczyk), Żabik (77′ Weżgowiec)

“Mecz z każdą minutą przechodził pod nasze dyktando i choć straciliśmy pierwsi bramkę po rzucie rożnym, to w pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, z których jedną z rzutu karnego wykorzystał Daniel Błędowski po faulu na sobie. Drugą połowę szybko zaczynamy golem głową Mikołaja Kempy po rzucie rożnym. Chwilę później przejmujemy piłkę na połowie rywala, Wiktor Norberciak wykorzystał podanie Marcela Nurka i strzelił na 3:1. Praktycznie do końca meczu kontrolujemy to spotkanie mając jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku ale ostatecznie mecz kończy się naszym zwycięstwem 3:1 Reasumując gramy czwarty mecz z rzędu na wyjeździe i trzeci raz przywozimy trzy punkty, zagraliśmy dobre zawody nie pozwalając na zbyt wiele gospodarzom i choć straciliśmy bramkę po rzucie rożnym to stworzyliśmy o wiele więcej sytuacji od przeciwnika i w moim przekonaniu wygraliśmy zasłużenie. Po raz kolejny zespół pokazał dojrzałość w grze co w ostateczności przekłada się na wyniki, jeszcze raz gratuluję postawy całemu zespołowi.” – tak podsumował spotkanie Trener Tomasz Szymczak.

W dobrych humorach i mocno zdeterminowani na swój mecz do Gliwic jechali zawodnicy z rocznika 2009. Od wyjścia na rozgrzewkę po sam końcowy gwizdek widać było skupienie na wykonaniu zadania i zaangażowanie z jakim zawodnicy podeszli do tego spotkania.

D 2 –  1 liga wojewódzka młodzików starszych  U-12 (r. 2009)
KS AP Gliwice – Skra Częstochowa 1 – 4
środa, 12.05.2021 g. 18.00

0 – 1 Węgier 9′