Do szczęścia zabrakło niewiele. Relacja z występu młodziczek w turnieju o awans do finałów Klubowych Mistrzostw Polski

Minionej niedzieli na “Lorecie” odbył się turniej mający wyłonić uczestników finałów Klubowych Mistrzostw Polski Młodziczek w kategorii U – 13. Piłkarki Skry Ladies Częstochowa zaprezentowały się z całkiem niezłej strony, lecz ostatecznie zajęły 3. miejsce w tabeli i nie uzyskały wymarzonej kwalifikacji na turniej finałowy.

Na początku warto wspomnieć, że rozgrywki były niezwykle wyrównane. W pierwszym spotkaniu nasze młodziczki bezbramkowo zremisowały z drużyną UKS SMS Łódź. Od początku naszej drużyny nie omijały problemy: – Już w pierwszym meczu dwie czołowe zawodniczki nabawiły się lekkich urazów, co na pewno znacząco utrudniło nam grę – mówiła trener Skry Ladies, Olga Cichoń.

W drugim spotkaniu piłkarki naszego klubu uległy zespołowi Unii Opole 1:2. W ostatnim, szalenie istotnym starciu, młodziczki z Loretańskiej pokonały 1:0 FemGol Lublin. Ostatecznie jedynie gorszy bilans bramkowy zadecydował, iż wyższe, drugie miejsce zajęła ekipa SMS – u Łódź.

W grze naszej drużyny było jednak sporo pozytywów. Zabrakło szczęścia. Trenerka, Olga Cichoń, nie ukrywała zadowolenia z postawy swoich podopiecznych: – W każdym  z trzech meczów byliśmy raczej stroną przeważająca, ale niestety zawsze w decydujących momentach zawodziła nas skuteczność. We wszystkich spotkaniach dziewczyny dawały z siebie 200 procent, lecz to ewidentnie nie był nasz dzień. Turnieje rządzą się swoimi prawami, tak było i dzisiaj. – komentowała trenerka.

To jednak nie koniec emocji związanych z występami dziewczyn w kategorii U – 13. Już niedługo nasze młodziczki zawalczą w grupie o pozycje 17 – 32. W drużynie panuje optymizm, a najlepiej świadczą o tym słowa Pani trenerki: – Tym razem się nie udało, ale się nie poddajemy i w półfinale B chcemy pokazać, że potrafimy grać w piłkę. Dziewczyny już zapowiadają walkę o najlepszy wynik, więc trenujemy i gramy dalej. – podsumowała Olga Cichoń.

Miejmy więc nadzieję, że entuzjazm panujący w zespole przełoży się na dobre występy na boisku. Po niedzielnym turnieju dziewczyny z pewnością mogą trzymać wysoko podniesione głowy. Zaprezentowały się z korzystnej strony i już nie możemy się doczekać ich kolejnych występów!

Wyniki:

1. Skra Ladies Częstochowa – UKS SMS Łódź 0:0
  2. Unia Opole – FemGol Lublin 1:3
  3. Skra Ladies Częstochowa – Unia Opole 1:2
  4. UKS SMS Łódź – FemGol Lublin 2:0
  5. FemGol Lublin – Skra Ladies Częstochowa 0:1
  6. UKS SMS Łódź – Unia Opole 0:1

Tabela:

1. Unia Opole, 4 punkty, bramki: 4-4
  2. UKS SMS Łódź, 4 pkt, bramki: 2-1
  3. Skra Częstochowa, 4 pkt, bramki: 2-2
  4. FemGol Lublin, 3 pkt, bramki: 3-4