Wyjątkowo niewygodny rywal – zapowiedź meczu Skra – Stal Rzeszów

Kwiecień to najbardziej intensywny miesiąc dla naszej drużyny w tym sezonie. Po meczu w Lublinie, już w sobotę czeka nas walka o kolejne ligowe punkty. Tym razem na własnym terenie podejmować będziemy rywala wyjątkowo dotąd nam nieleżącego. Na Loretańską zawita rzeszowska Stal.

Z żadną drużyną w obecnej eWinner 2. Lidze nie mamy tak złego bilansu jak ze Stalą. Mierzyliśmy się dotąd 3-krotnie i za każdym razem górą byli rzeszowianie. W poprzednim sezonie przegraliśmy na „Lorecie” 1:2, by na Podkarpaciu, w ostatniej serii doznać pogromu aż 0:4. Przez tamten wynik do końca musieliśmy drżeć o utrzymanie nasłuchując meldunków z innych stadionów. Zdecydowanie lepszy mecz zagraliśmy w Rzeszowie w obecnym sezonie, jednak i tym razem przyszło nam uznać wyższość rywali przegrywając 2:3.

Moment na przełamanie się z tym przeciwnikiem wydaje się być jednak wyjątkowo korzystny. Obecnie to Skra rozgrywa rundę życia, punktując w każdym wiosennym spotkaniu przybliżamy się do występu w barażach. Stal przyjedzie do nas z kolei rozbita środową porażką 1:5 z Pogonią Siedlce. Rzeszowianie zresztą w ostatnim czasie to drużyna wyjątkowo chimeryczna. Na naszą niekorzyść zdecydowanie lepiej spisująca się na wyjazdach niż na własnym terenie. Straty punktów u siebie (1:5 z Pogonią, 2:2 z Błękitnymi, 1:0 ze Zniczem, 1:5 z Lechem II Poznań) przeplata z punktowaniem w delegacjach (3:1 w Elblągu, 1:2 w Grudziądzu, 2:1 w Polkowicach). – Po tak wysokiej porażce czujemy na pewno ogromną złość. Mecz z przebiegu gry był bardzo podobny do tych, które rozgrywaliśmy wcześniej i to denerwuje mnie najbardziej. Na plus na pewno możemy zapisać dużą liczbę stworzonych sytuacji pod bramką przeciwnika. Po przegranej najważniejsze to udowodnić, że dalej wierzy się w to co się robi. Od wszystkich w drużynie będę wymagał, aby zostawić to co było za sobą – mówił po ostatnim meczu trener Stali Daniel Myśliwiec.

Po bezbramkowym remisie z Motorem, trenera Marka Gołębiewskiego w meczu na „Lorecie” interesować będzie jedynie zwycięstwo. Nie ma on jednak wątpliwości, że o wygraną z rzeszowianami na pewno nie będzie łatwo. – Stal to drużyna, którą od stycznia przejął nowy trener. Na pewno grają nieco inaczej niż w poprzedniej rundzie. To zespół, który chce grać w piłkę, ma dobrych zawodników w swoich szeregach, gra tam również dużo młodzieży. Czeka nas na pewno ciężki pojedynek, bo w tej lidze punkty w każdym meczu są na wagę złota. Do przeciwnika jak zawsze podchodzimy z respektem, mamy już drużynę Stali przeanalizowaną. Mecze co trzy dni powodują, że w drodze powrotnej już analizuje się grę kolejnego rywala. Oby w sobotę ta analiza dała nam trzy punkty – mówi przed sobotnim starciem szkoleniowiec Skry.

W drugiej połowie spotkania w Lublinie trener Gołębiewski dokonał kilku zmian z myślą właśnie o tym, aby dać odpocząć zawodnikom przed meczem ze Stalą. Granie w systemie środa-sobota musi wymuszać takie decyzje. – Motorowi mocno zależało na wygranej, było dużo walki i sytuacji stykowych. Mniej było przez to płynnej gry z naszej strony, doszły jeszcze anomalia pogodowe. Po tym meczu doceniamy punkt i skupiamy się na Stali – mówił po ostatnim meczu nasz obrońca Rafał Brusiło. – W sobotę chcemy dopisać sobie kolejne na wiosnę zwycięstwo. Będziemy na pewno do tego meczu zregenerowani i skoncentrowani w 100 procentach – dodawał z kolei Maciej Kazimierowicz, który wchodząc na boisko w 68. minucie zagrał w najdłuższym wymiarze w tej rundzie.

Przełamanie wyjątkowej złej passy z tym przeciwnikiem jeszcze mocniej umocniłoby nas w czołówce tabeli eWinner 2. Ligi. Skra spisuje się obecnie tak dobrze, że występ w barażach w tym momencie jest bardzo realny. Na baraże wciąż nadzieję mają nasi najbliżsi rywale. Przypomnimy, że rzeszowianie w poprzednim sezonie z szóstego miejsca awansowali aż do finału barażowej rozgrywki, gdzie musieli uznać wyższość swoich rywali zza między – Resovii. Punkty wywalczone w sobotę przybliżą zwycięzców do realizacji celu w obecnym sezonie. Pierwszy gwizdek sędziego Szymona Lizaka z Poznania zaplanowano na godzinę 13.00. Transmisję ze spotkania będzie można oglądać za pomocą aplikacji eWinner.