Polonia Bytom kolejnym rywalem. Sparing w sobotę

Ten tydzień jest niezwykle intensywny dla naszych zawodników. Po wielu jednostkach treningowych i środowym meczu kontrolnym z Łagowem, w sobotę (06.02) drużynę Marka Gołębiewskiego czeka kolejne starcie sparingowe. Na „Lorecie” zmierzymy się z Polonią Bytom. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11.00.

– Czeka nas kolejny ciekawy sparing, zagramy z drużyną, która bije się o awans do drugiej ligi. Jestem ciekaw jak będziemy wyglądać na ich tle – mówi przed meczem szkoleniowiec Skry. W istocie, Polonia to mocno utytułowany klub, mający w swym dorobku dwa tytuły mistrzowskie oraz wiele lat występów w ekstraklasie. Największe sukcesy bytomianie święcili jednak w latach 50-tych i 60-tych minionego wieku. Obecnie walczą o powrót na poziom centralny. W 3. grupie III ligi zajmują po rundzie jesiennej pozycję wicelidera tracąc raptem dwa punkty do Ruchu Chorzów. W 18 meczach trwającego sezonu 13 razy wygrywali, 3 spotkania zakończyli podziałem punktów, a zaledwie dwa razy musieli uznać wyższość rywali. Wiele wskazuje na to, że wiosną będą mieli spore szanse, aby rzucić wyzwanie ekipie „Niebieskich” w walce o drugą ligę.

Polonia, po Wólczance i ŁKS-ie Łagów będzie naszym ostatnim sparingpartnerem z tego poziomu rozgrywek. Później zagramy jeszcze z Przemszą Siewierz (09.02, godz. 17.00, IV liga śląska), ŁKS-em Łódź (10.02, sparing jeszcze nie potwierdzony), GKS-em Jastrzębie (13.02) oraz Resovią Rzeszów (20.02). Wszystkie trzy ostatnie drużyny to reprezentanci bezpośredniego zaplecza ekstraklasy – Fortuna 1. Ligi.