Dobra oglądalność meczów Skry. Sukces telewizji klubowej

Średnio 24 tysiące kibiców oglądało każdy z 15 meczów Skry Częstochowa transmitowanych w otwartych pasmach w 2020 roku. Bezpłatne transmisje z meczów naszej drużyny można było oglądać w TVP Sport, TVP3 Katowice, w serwisie Łączy Nas Piłka oraz przede wszystkim na kanale SkraTV.

Jeden z najlepszych wyników oglądalności właśnie meczów Skry to w dużej mierze efekt bezpłatnych transmisji przeprowadzanych na kanale naszej klubowej telewizji. W trudnych czasach pandemii podjęliśmy decyzję o tym, że za dostęp do naszych domowych spotkań nie będziemy pobierać opłat od kibiców. Była to też szansa na szersze dotarcie do nowych kibiców oraz większą ekspozycję naszych sponsorów podczas transmisji. Jeśli tylko było to możliwe, relacjonowaliśmy również mecze wyjazdowe, jak choćby starcie ze Zniczem w Pruszkowie w poprzednim sezonie.

Największą oglądalność – około 200 tysięcy miał mecz z końcówki poprzedniego sezonu, w którym przy Loretańskiej podejmowaliśmy Górnika Łęczna transmitowany przez TVP Sport. 75 tysięcy osób przed telewizorami zgromadził nasz domowy mecz GKS-em Katowice w poprzednim sezonie realizowany przez katowicki oddział TVP3. Mecz z „GieKSą” cieszył się sporym zainteresowaniem również w obecnych rozgrywkach. Na kanale Łączy Nas Piłka zgromadził około 15 tysięcy widzów. Mecze realizowane przez SkraTV regularnie gromadziły w serwisie YouTube kilka tysięcy fanów. Oprócz Skry w obecnym sezonie bezpłatne transmisje ze swoich spotkań przeprowadzają jedynie rezerwowe ekipy Lecha Poznań oraz Śląska Wrocław.

Close Menu
×
×

Koszyk