Już w sobotę XI Memoriał im. Przemysława Kożucha

Podczas najbliższego weekendu (5-6.12) nasz Klub zorganizuje aż dwie imprezy halowe. W sobotę zawodnicy z rocznika 2011 i młodsi rywalizować będą w XI Memoriale im. Przemysława Kożucha, na dzień Świętego Mikołaja zaplanowany został z kolei turniej SKRA CUP dla dzieci z rocznika 2014. Areną obu zmagań będzie Hala Sportowa Częstochowa na Zawodziu. Mając na uwadze, że rozgrywki odbywać będą się w reżimie sanitarnym, z turniejów przeprowadzona zostanie transmisja wideo.

Przypomnijmy, że Przemysław Kożuch zmarł w 2009 roku w wieku zaledwie 37 lat. Przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie akcji serca. Odszedł, pozostawiając żonę i dwójkę dzieci. Był wychowankiem Rakowa Częstochowa. Ostatnie 7 lat swojego życia spędził w Skrze Częstochowa, gdzie szkolił młodzież. W tegorocznej edycji imprezy poświęconej jego pamięci weźmie udział 8 drużyn: Skra Częstochowa, GKS Bełchatów, GKS Katowice, Polonia Kraków, Pogoń Zduńska Wola, MKS Żory, Odra Opole oraz APN Piotrków Trybunalski.

Turniej rozpocznie się o godzinie 9.00. Osiem drużyn rywalizowało będzie systemem każdy z każdym w części zasadniczej. Następnie najlepsza czwórka utworzy pary półfinałowe (1 z 4 oraz 2 z 3). O końcowej klasyfikacji zadecydują finał oraz mecz o 3. miejsce. Drużyny z miejsc 5-8 kończą zmagania po części zasadniczej. Każdy mecz będzie trwał 14 minut. Każda drużyna na boisku składała się będzie z sześciu zawodników (każda drużyna do turnieju zgłosić może maksymalnie 12 graczy). Mecze toczyć się będą na boisku do piłki ręcznej o wymiarze 44 na 24 metry. Mecz finałowy powinien rozpocząć się około godziny 17.15. Pierwsze trzy zespoły otrzymają puchary oraz medale, dla pozostałych przygotowane zostaną pamiątkowe statuetki. Najlepsza drużyna otrzyma również nagrody rzeczowe. Uhonorowany zostanie również król strzelców oraz najlepszy bramkarz.

Na żywo podgląd Hali Sportowej Częstochowa, będzie dostępny na kanale SkraTV.

Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny jest tutaj:

HARMONOGRAM XI Memoria_ PK 2011

Close Menu
×
×

Koszyk