U-19: Skra wygrywa ze Stadionem Śląskim Chorzów

Nasza drużyna do lat 19-stu występująca w I Lidze Śląskiej pokonała w miniony weekend 2-1 ekipę Stadionu Śląskiego Chorzów. Wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby podopieczni trenera Tomasza Szymczaka wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje. Na listę strzelców wpisali się Kuba Rumin oraz Bartek Bąk.

W pierwszej połowie młodzi Skrzacy zdecydowanie dominowali nad rywalami. Efektem długiego utrzymywania się przy piłce była bramka Kuby Rumina w 32. minucie, który wykorzystał prostopadłe podanie od stopera otwierając wynik spotkania. W drugiej połowie nasza drużyna dała się nieco uśpić i goście z Chorzowa wyrównali w 58. minucie w dość kontrowersyjnych okolicznościach. – Według mnie bramka padła z ewidentnego spalonego, ale pani sędzina byłą innego zdania – ocenił sytuację trener Skry U-19.

Po straconym golu nasi zawodnicy od razu ruszyli do z atakami, co przełożyło się na ponowne prowadzenie już w 65. minucie. Bartek Bąk wykorzystał podanie Żabika i wykończył zespołową akcję rozpoczętą przez Rumina. Później dobre okazje na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Rumin, ponownie Bąk, Żabik oraz Słabosz. W samej końcówce z kolei to goście mogli doprowadzić do remisu, ale w bramce na wysokości zadania stanął Kuba Hajda. – Mecz zasłużenie wygrywamy, natomiast gdybyśmy wykorzystali nasze sytuacje i strzelili trzecią bramkę to końcówka byłaby spokojniejsza. Cieszę się, że ten dobry tydzień w naszym wykonaniu skończyliśmy zwycięstwem – podsumował trener Tomasz Szymczak.