Podsumowanie weekendu: 3.08 – 9.08

Rocznik 2008
W czwartek podopieczni trenera Karola Pikonia gościli na kameralnym boisku w miejscowości Łękińsko koło Kleszczowa gdzie na obozie przebywa drużyna Ursusa Warszawa. Co o spotkaniu powiedział trener? Od początku spotkania narzuciliśmy wysokie tempo już w 3 minucie wychodząc na prowadzenie po solowej akcji Alana Radło kontrolując przebieg pierwszej części spotkania. W drugiej połowie spotkanie było bardziej wyrównane, zdecydowanie wartościowy mecz kontrolny.

Ursus Warszawa – Skra Częstochowa – 2:5

Bramki: Radło (3 bramki), Breguła (1), Miller (1)

Skład: Wiktor Rajczykowski, Tymon Radomski, Filip Turek, Bartosz Sołtysik, Filip Szuter, Hubert Tkaczyk, Bartosz Kasiński, Filip Czerkieski, Szymon Gawron, Igor Siuda, Konrad Szałaj, Mateusz Lis, Mikołaj Miller, Alan Radło, Bartosz Breguła

W sobotę o godz. 9:00 na Loretańskiej rozpoczęliśmy mecz z rówieśnikami z Lublińca. Trener Karol Pikoń tak podsumował to spotkanie: W spotkaniu ze względu na braki kadrowe drużyna przystąpiła jedynie z jednym rezerwowym zawodnikiem oraz wzmocniona wyróżniającymi się zawodnikami rocznika 2009. Początek należał do gości którzy udokumentowali swoją przewagę bramką, jednak z każdą kolejną minutą drużyna wskoczyła na przyzwoity poziom kończąc spotkanie z jedną bramką więcej na koncie.

Skra Częstochowa – Akademia Sportowa Lubliniec – 4:3

Bramki: Rzeźniczek (1 bramka), Rajczykowski (1), Tkaczyk (1), Węgrzyn (1)

Skład: Wiktor Rajczykowski, Maksymilian Tatarczyk, Bartosz Sołtysik, Jakub Jędruch, Hubert Tkaczyk, Tobiasz Półtorak, Konrad Szałaj, Filip Szczepaniak, Filip Węgrzyn, Marcin Rzeźniczek

Upalny popołudniowy trójmecz na sztucznej płycie w Radzionkowie, gdzie miejscowy Ruch podejmował GKS Katowice i Skrę Częstochowa. Kilka słów o spotkaniach powiedział trener Karol Pikoń: Blisko dwie godziny rozegrała w tym dniu drużyna która wykazała się dobrą organizacją gry zarówno w obronie jak i ataku stwarzając wiele sytuacji podbramkowych. Szkoda jedynie zmarnowanych sytuacji, szczególnie w pojedynku z drużyną z Katowic z którą już niebawem rozpoczniemy zmagania w lidze.

Skra Częstochowa – GKS Katowice 1:2 (0:1)
Bramki: Radło (1 bramka)

Rozwój Katowice – GKS Katowice 3:3 (1:1)

SMS Ruch Radzionków – Skra Częstochowa 0:3 (0:1)
Bramki: Breguła (1 bramka), Bajor (1), Radło (1)

Skład: Wiktor Rajczykowski, Tymon Radomski, Marcin Rzeźniczek, Bartosz Sołtysik, Dawid Ciepielak, Szymon Gawron, Igor Siuda, Konrad Szałaj, Mateusz Lis, Mikołaj Miller, Alan Radło, Bartosz Breguła, Piotr Bajor

Rocznik 2010
Na boisku przy ulicy Sobieskiego drużyna Skry rocznika 2010 podejmowała w ramach trójmeczu drużyny Zagłębia Sosnowiec i Olympicu Wrocław. Kilka zdań o meczach powiedział trener Krystian Kotarski: Chłopcy dzisiaj pokazali bardzo dobrą piłkę, dominując swoich przeciwników od samego początku, narzucając swój rytm. Wyjątkiem jest pierwsze spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec, gdzie po prostu je przespaliśmy. Jestem zadowolony z chłopców, gdyż od samego początku realizowali to nad czym pracujemy w ostatnich dniach na treningach. Po raz kolejny widać było ich charakter i zaangażowanie.

Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 3:6
Bramki: Kacper Małolepszy (1 bramka), Olek Warta (2)

Zagłebie Sosnowiec – Olympic Wrocław 2:6

Skra -Olympic Wrocław 3:1
Bramki: Miłosz Radzioch (1 bramka), Fabian Zalewski (1), Olek Warta (1)

Skra – Zagłębie 7:2
Bramki: Olek Warta (3 bramki), Fabian Zalewski (2), Szymon Kudła (1), Wojtek Borowik (1)

Zagłębie – Olympic 5:4

Skra – Olympic 4:1
Bramki: Olek Warta (1 bramka), Miłosz Radzioch (1), Kuba Masio (1), Fabian Zalewski (1)

Skład: Karol Marchewka, Wojtek Borowik, Patryk Śpiewak, Kacper Małolepszy, Olek Warta, Marcel Pacud, Miłosz Radzioch, Nevio Borris, Szymek Kudła, Marcel Dąbrowski, Fabian Zalewski,

Niedziela była dniem, w którym rocznik 2010 rozegrał sparing z Rozwojem Katowice. O zawirowaniach meczowych powiedział Nam trener Kotarski: Nie do końca jestem zadowolony z tego sparingu,gdyż tylko przez pierwsze 30 minut byliśmy drużyną lepszą w każdym fragmencie meczu, czego dowodem jest prowadzenie 7:2. Niestety im dłużej trwał mecz tym bardziej do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy, którzy tego dnia prezentowali się bardzo dobrze. Koniec końców dało nam się wygrać, za co należą się brawa dla chłopców, gdyż zostawili wiele zdrowia na boisku i do końca walczyli o zwycięstwo. Na duży plus zasługuje dziś postawa Marcela Wojtaszewskiego, który zdobył tego dnia 5 bramek.

Bramki: Marcel Wojtaszewski (5 bramek), Olek Warta (2), Miłosz Radzioch (2)

Skład: Antek Węgrzyn, Filip Konieczny, Bartek Rajczyk, Patryk Śpiewak, Marcel Pacud, Marcel Dąbrowski, Miłosz Radzioch, Olek Warta, Franek Matyja, Fabian Zalewski, Szymon Kudła, Marcel Wojtaszewski.

Rocznik 2011
W sobotni poranek podopieczni trenera Nowiszewskiego rozegrali mecz kontrolny na obiektach Zagłębia Sosnowiec. Ciężkie warunki dały się we znaki obu drużynom, jednak na przestrzeni całego spotkania to Skrzacy mieli z nimi więcej problemów. Krótko o spotkaniu opowiedział trener Nowiszewski: Można powiedzieć, że mecz został przespany. Zagłębie było bardziej dynamiczne, szybciej reagowało na piłkę po stracie, co za tym poszło strzeliło więcej bramek. Nie mogę całkowicie deprecjonować działań moich podopiecznych, którzy mieli dobre momenty w ataku jak i w obronie wielokrotnie uchronili drużynę od straty bramek. Niewątpliwie na pochwałę zasługuje postawa Jakuba Mizerskiego, który jako nominalny obrońca strzelił aż 4 bramki i wyróżniał się swoją postawą boiskową. Był to bardzo dobry sprawdzian z wymagającym przeciwnikiem.

Bramki: Jakub Mizerski (4 bramki), Szymon Radwan (1), Jacek Kowalik (1)

Skład: Filip Włodarek, Jakub Mizerski, Jan Dąbrowski, Jacek Kowalik, Szymon Radwan, Olaf Glapiński, Jakub Myśliwiec, Bartosz Wawrzkiewicz, Igor Turek, Krzysztof Oko