Juniorzy młodsi na obozie, starsi na sparingu

Po pięciu dniach zajęć treningowych juniorzy starsi, w sobotnie przedpołudnie rozegrali pierwszy mecz kontrolny. W Kamyku Skra A1 pokonała seniorów Pogoni Kamyk 2 – 1.

Trener Szymczak od początku okresu przygotowawczego ma do dyspozycji dwudziestu zawodników z rocznika 2001/2002. Aż ośmiu to zawodnicy testowani, którzy mają szansę w najbliższym sezonie reprezentować barwy Skry i naszego miasta  w rozgrywkach na szczebli I ligi wojewódzkiej.

Niemal tradycyjnym w grach kontrolnych naszych juniorów jest fakt, iż rywal góruje nad naszym zespołem warunkami fizycznymi. Tę przewagę Pogoni nasi młodzi zawodnicy zniwelowali organizacją gry i zaangażowaniem. Przez całe spotkanie nasza drużyna dominowała na boisku. Dobra organizacja gry w ataku pozycyjnym, poprawna gra w obronie pozwoliły stworzyć kilka dogodnych okazji do zdobycia gola. Szkoda , że zawodziła skuteczność.

Wynik spotkania otworzył Radek Gołębiowski, który oprócz zdobyczy bramkowej, przy drugim golu zanotował asystę. Rywal odpowiedział jednym celnym trafieniem. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnicy Pogoni lepiej odczytali chaos w zamieszaniu i zdobyli gola wyrównującego stan rywalizacji.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Jak na pierwszy mecz kontrolny i to że w zespole wystąpiło 8 zawodników testowanych jestem zadowolony z realizacji założeń na ten mecz. W całym spotkaniu to my dyktowaliśmy warunki gry grając agresywnie na połowie przeciwnika i stwarzając sporą ilość sytuacji bramkowych i szkoda tylko naszej nieskuteczności , natomiast w obronie dobrze radziliśmy sobie z kontratakami rywala.”

Pogoń Kamyk – Skra A1 Częstochowa `1 – 2 (1 – 1)
sobota, 27.07.2019 g. 13.30
Kamyk

KS Skra :

R. Kapkowski, W. Podolski, K. Ciepły, A. Niedźwiedź, M. Nowak, J. Cierpiał, B. Ziętara, N. Mendrela, K. Kierat, R. Płatek, O. Włodarczyk, A .Żabik, oraz ośmiu zawodników testowanych